Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Держдеп: Розмова Байдена та Зеленського відбудеться найближчим часом

25 березня, 2021 - 15:30
Фото: Christine June, United States Department of Defense

Телефонна розмова між президентом США Джозефом Байденом і президентом України Володимиром Зеленським відбудеться вже найближчим часом, проте цей дзвінок має бути підкріплений діями, повідомив заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент.

"Я думаю, що ви маєте рацію: довіра дуже важлива у будь-яких відносинах. Як усередині країни, так і між країнами. Гадаю, президент Байден, будучи віце-президентом, досягнув чудових результатів, намагаючись збудувати цю довіру з українськими колегами. Очевидно, довіра є двосторонньою, і я очікую, що найближчим часом між нашими лідерами відбудеться розмова. Дзвінок, враховуючи його символічність, має бути підкріплений діями", - сказав Кент в інтерв'ю "Голосу Америки" в четвер.

Він нагадав, що державний секретар США Ентоні Блінкен два місяці тому повідомив про готовність підтримати Україну в обороні від агресії з-за кордону з боку РФ, а також у подоланні викликів зсередини. Кент наголосив, що ця адміністрація віддає пріоритет боротьбі з корупцією і допомагає демократіям процвітати.

"Очікування українців і американців зрозумілі. Зусилля щодо реформ треба продовжувати і посилювати. Абсолютно важливим є судовий сектор. Те, як українська влада вийде з конституційної кризи, створеної Конституційним судом, який підриває і відвертає зміни, є справжнім викликом для українців", - вказав Кент.

Він наголосив, що США готові надати в цьому партнерську підтримку.

"Але якщо бути чітким, то будь-який закон, який ставить під загрозу незалежність організацій, чи то НАБУ чи Національний банк, не допомагає Україні. І міжнародним партнерам - чи то МВФ, чи США, буде складно продовжувати підтримку, якщо ці зусилля не ведуть до необхідних Україні реформ та змін", - додав Кент.

Заступник помічника держсекретаря США запевнив, що з заповненням команди в Державному департаменті, й коли вони всі отримають щеплення і зможуть відновити подорожі, можна буде побачити активну дипломатію США у напрямі врегулювання ситуації на Донбасі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ