Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

У Нідерландах на 3D-принтері надрукували горгулью для Нотр-Дама

25 квітня, 2019 - 18:10
Фото concr3de

Нідерландська компанія Concr3de, яка займається 3D-друком, запропонувала відновити частини собору Нотр-Дам на принтері і вже надрукувала першу горгулью

Про це повідомляє espreso.tv.

Для друку Стрікс - крилатого демона, що сидить на даху готичного собору в Парижі, - використовували суміш вапняку і золи, аналогічну знайденій після пожежі. Таким чином компанія пропонує прискорити реконструкцію.

"Хіба копія - це не звичайна підробка? Така копія, як ніби пожежі ніколи не було, стала б історичною  фальсифікацією", - вважає архітектор Ерік Геберс.

Вапняк для будівництва собору добували з рудників - тепер на їх місці стоїть Париж, і використовувати таку саму породу неможливо. Саме вона надає теплий кремово-сірий колір паризьким будівлям.

3D-друк дозволив би використовувати оригінальний матеріал при реконструкції. Для цього підійде навіть пошкоджений полум'ям вапняк.

Геберс впевнений, що надрукувати загублені елементи дешевше, ніж вирізати нові з каменю. У Concr3de ​​вважають, що знайти кваліфікованих майстрів буде ще важче, ніж матеріал. За оцінками компанії, буде потрібно десять років, щоб навчити команду зі скульпторів, різьбярів, покрівельників та інших фахівців.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ