Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ракетні удари з території Білорусі є масштабною провокацією рф для подальшого втягування Білорусі у війну проти України, - ГУР

25 червня, 2022 - 13:47
Фото Unsplash

Ракетні удари з території Білорусі - масштабна провокація рф з метою подальшого втягування країни у війну проти України, це перший випадок проведення авіаційного удару по Україні безпосередньо з Білорусі, заявили в Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України.

"У ніч на 25 червня по території України завдано масованого ракетно-бомбового удару. Зокрема, російські бомбардувальники працювали безпосередньо з території Білорусі. Для цього було задіяно шість літаків Ту-22М3, які виконали запуски 12 крилатих ракет Х-22. Рубіж запуску - район міста Петриків, неподалік Мозиря, орієнтовно за 50-60 кілометрів від державного кордону України. Бомбардувальники злітали з аеропорту "Шайковка" Калузької області рф. Далі через територію Калузької і Смоленської областей входили в повітряний простір Білорусі", - йдеться в повідомленні.

Після запуску ракет вони поверталися в аеропорт "Шайковка" на території рф. У розвідці зазначили, що ударів було завдано по Київській, Чернігівській, Сумській областях.

"Це перший випадок проведення авіаційного удару по Україні безпосередньо з території Білорусі. Сьогоднішній обстріл безпосередньо пов'язаний зі спробами кремлівської влади втягнути Білорусь у війну в Україні в ролі безпосереднього учасника", - заявили в ГУР Міноборони.

Раніше в українській розвідці повідомили про прибуття на територію білоруського Мозиря російських диверсійних груп, які планують підрив у місті житлових будинків, школи та лікарні. Можливі провокації можуть бути подані як відповідь України на вчинені авіаудари.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ