Мене вчили і я вчив, що сенс життя в творенні добра людям, у піднесенні матеріального та культурного рівня народу, у пошуках істини, у боротьбі за справедливість, національну гордість та людську гідність.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української Гельсінської групи

Австрія з 27 липня впроваджує нові обмеження на в'їзд для 32 країн, серед них Україна

25 липня, 2020 - 13:26
Фото: Unsplash/Jacek Dylag

Австрія з понеділка, 27 липня, обмежує в'їзд на свою територію для жителів 32 країн, зокрема для громадян України, через ситуацію з поширенням коронавірусу, повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба.

"На жаль, з 27 липня Австрія обмежує в'їзд на свою територію для громадян 32 країн, де ситуація з пандемією не покращується. Україна у цьому списку. Оскільки авіасполучення і не було, це погана новина насамперед для тих, хто в'їжджає в Австрію машиною. Відтепер цей канал працює тільки на транзит", - зазначив посол на сторінці у Facebook у суботу вранці.

Він також додав, що українці, які в'їжджають з іншої країни шенгенського простору і які не були останні 14 днів в Україні та інших країнах ризику, мають пред'явити ПЛР-тест і піти на 10-денний карантин (із підтвердженням місця його проведення).

У свою чергу громадяни України, які мають дозвіл на проживання в Австрії, мають пред'явити негативний тест, не давніший за 72 години.

"Те саме стосується сезонних робітників, медичного персоналу, дипломатів або якщо на громадянина чи громадянку України чекає в Австрії чоловік або дружина, чи якщо вони прямують в Австрію на весілля або похорон. У такому разі ПЛР-тест обов'язковий, але в'їжджати можна", - написав Щерба.

Також серед країн, що потрапили до "червоного" списку: США, Швеція, Росія, Болгарія, Румунія, Молдова, Білорусь та інші.

Посол пізніше додав, що точної інформації про спецрейс ще немає. Відповідати на всі запитання доручено консулу Мирославі Зінкевич.

Як повідомлялося, в Україні знову різко зросла кількість нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 - за минулу добу станом на ранок суботи зафіксовано 1106 нових інфікованих, 19 людей із числа раніше захворілих померли, 611 одужали.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ