Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Ляшко і голова Харківської ОДА обіцяють виплатити мільйонні борги із зарплати медикам Харківщини наступного тижня

25 липня, 2021 - 22:46
Фото: kharkivoda.gov.ua

У Харківській обласній державній адміністрації (ОДА) обіцяють виплату заборгованості з зарплати медикам Валківської районної лікарні наступного тижня, а міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко обіцяє, що наступного тижня всі "питання" будуть закриті, повідомила пресслужба Харківської ОДА.

25 липня голова облдержадміністрації Айна Тимчук відвідала КНП "Валківська центральна районна лікарня". Основною темою зустрічі з медичними працівниками стала ситуація з затримки заробітної плати в установі через невиплату "ковідних" за квітень 2021 і зниження доходів медустанови.

"На наступному тижні у вас почнеться виплата із заборгованості, яка утворилася, в повному обсязі. Я особисто це питання беру на контроль", - зазначила Тимчук.

В ОДА пояснили, що невиплата "ковідних" за квітень пов'язана з тим, що Національна служба здоров'я України не мала можливості укласти контракт з лікарнею на квітень через "певну невідповідність ресурсного забезпечення лікарні чітким вимогам служби".

Водночас представник НСЗУ Дмитро Кущ зазначив, що зменшення доходів медичного закладу сталося через неорганізованість введення електронних даних.

Під час зустрічі з медиками телефоном поспілкувався міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Стосовно ковідних виплат. Якщо лікарня не була законтрактована в квітні-травні, постанова Кабінету міністрів виділила для цих лікарень 290 млн гривень. Якщо керівник закладу бачить, що відбувається. Якщо було б якесь недофінансування, керівник закладу повинен був би звернутись до органів місцевого самоврядування і відпрацювати це питання з Нацслужбою здоров'я України або з Міністерством охорони здоров’я. Не можна доводити ситуацію до критичної, коли працівники не отримують зарплату. Повірте мені, наступного тижня ми всі питання, які стосуються лікарні, позакриваємо", - сказав Ляшко.

Як повідомлялось, загальний борг перед працівниками валківської ЦРБ сягнув 5,8 млн грн. 24 липня працівники лікарні на годину перекрили рух міжнародною трасою Київ – Харків – Довжанський, вимагаючи виплатити заборгованість із зарплати. Протест медиків підтримали представники Спілки ветеранів АТО.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ