Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Макрон заявив, що не проти акцій протесту проти вакцинації від COVID-19, але не згоден із демонстрантами

25 липня, 2021 - 17:27
Фото: Reuters

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що французи мають повне право протестувати проти його планів щодо розширення застосування "санітарних перепусток".

"Кожна людина має право у спокійній обстановці висловлювати свою думку, поважаючи при цьому протилежну сторону", - наводить слова президента газета "Фігаро".

"Однак немає такої свободи, за якої ви нікому нічого не винні", - додав глава держави, говорячи про французів, незадоволених його планами заборонити відвідування кафе, ресторанів людей без "санітарних перепусток".

Також, за його словами, без цього документа не пускатимуть у потяги, літаки. У перепустках має міститися або інформація про вакцинацію, або про нещодавній негативний тест на коронавірус.

Макрон висловив задоволення прискоренням темпів вакцинації від COVID-19 французів і закликав співгромадян швидше зробити щеплення, "оскільки в нас іще залишаються дози".

Днем раніше в багатьох містах Франції відбулися акції протесту проти планів уряду щодо "санітарних перепусток", а також проти планів щодо обов'язкової вакцинації медиків. За інформацією МВС Франції, в демонстраціях узяли участь понад 160 тис. людей.

Пропозиції уряду щодо "санітарних перепусток" наразі розглядає французький парламент.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ