Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Науковці виявили місце на Землі, де немає жодного живого організму

25 липня, 2021 - 20:52
Фото: Reuters

Вчені з’ясували, що на льодовику Шеклтон в Антарктиді немає жодного живого організму.

Це насправді дуже важливе відкриття, що, можливо, допоможе у майбутніх пошуках життя на інших планетах, передає Укрінформ з посиланням на IFL Science.

Як зазначається, мікроскопічні істоти: бактерії, амеби, археї тощо живуть практично по всій Землі - починаючи з дна океану та закінчуючи найвищою точкою планети.

Існує поширена думка, що мікроорганізми існують у будь-яких середовищах. Але тепер вченим вдалося виявити незвичайне місце, де немає жодної форми життя, й для цього навіть не довелося летіти на іншу планету.

Льодовик Шеклтон є настільки унікальним поєднанням холоду, сухості та солоності, що став одним з найменш пристосованих для життя місць на Землі, навіть для мікробів, які в земних умовах адаптуються практично скрізь.

"Наша нездатність виявити мікроби або мікробну активність у певних ґрунтах передбачає, що ці поверхневі ґрунти є межею мікробної активності та здатності до виживання, обумовленою холодними, сухими та солоними умовами навколишнього середовища", - зазначили дослідники.

Мікроби - одна з "найбільших ставок" у пошуках позаземного життя, багато астробіологів останнім часом радіють, зважаючи на перспективу віднайти купу мікроскопічних істот на Марсі.

Але якщо на Землі є місця, де можна не знайти навіть мікробів, то знайти таких істот на Марсі, мабуть, буде дуже нелегко, зазначає видання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ