Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

США повернуть країнам Східної Європи віднайдені артефакти часів Голокосту

25 липня, 2021 - 10:42
Фото Reuters

США повернуть Україні, Румунії, Угорщині та Словаччині похоронні сувої і рукописи, викрадені нацистами з єврейських синагог і будинків в Європі під час Голокосту.

Як передає "Інтерфакс-Україна", про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції США.

"Країнам повернуть 17 похоронних сувоїв, рукописів та інших історичних документів, датованих від середини 19 століття до часів Другої світової війни. Вони були конфісковані у єврейських громад і зникли під час Голокосту. Артефакти були знайдені через бруклінський аукціонний будинок, який виставив їх на продаж", - зазначено в повідомленні.

Наголошується, що артефакти містять безцінну історичну інформацію, яка належить нащадкам сімей, які жили в єврейських громадах до Голокосту.

Спочатку артефакти мали намір виставити на торги в Нью-Йорку, але вони були конфісковані.

Аукціонний будинок Kestenbaum & Company після консультацій зі Світовою єврейською організацією реституції зняв артефакти з аукціону.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ