Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Помер відомий український фізик Віктор Бар'яхтар

25 серпня, 2020 - 13:03
Фото kpi.ua

Сьогодні, 25 серпня, помер відомий український фізик-теоретик, академік НАН та Герой України Віктор Бар'яхтар.

Про це у Facebook написав фізик Володимир Семиноженко.

"Сьогодні Національна академія наук зазнала ще одну величезну втрату – вранці пішов з життя патріарх сучасної фізики, видатний фізик-теоретик, мій Учитель, академік Віктор Григорович Бар'яхтар. Непоправна втрата для всієї української та світової науки. Співчуття рідним і близьким", – написав він.

Довідка. Віктор Бар'яхтар - український учений у галузі теоретичної фізики магнітних явищ, фізики твердого тіла, доктор фізико-математичних наук (1965), академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки УРСР (1980). Герой України.

Науковець брав активну участь у роботі з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Він був головою Комітету з ядерної політики при Президентові України, членом Міжнародної координаційної ради країн Європейського співтовариства з проблеми зменшення наслідків аварії на ЧАЕС, членом групи міжнародного проекту "Чорнобиль" при МАГАТЕ, членом науково-технічної ради українського уряду з надзвичайних ситуацій та членом науково-технічної ради МінЧАЕС, головою комісії з проблем Чорнобиля Академії наук України.

Академік В іктор Бар’яхтар є автором більше як 500 наукових праць, у т.ч. 16 монографій з фізики і 5 монографій з проблем ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, співавтором (разом з А.І. Ахієзером та С.В. Пелетмінським) відкриття "Магнітоакустичний резонанс в феро-, фері- та антиферомагнетиках" (1956).

Бар’яхтар читав основні курси лекцій в Харківському університеті ім. В.Н.Каразіна, Донецькому університеті, Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка та Національному технічному університеті України "КПІ".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ