Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

У Львівській обласній раді відбулося урочисте засідання з нагоди 30-річчя Незалежності України депутатів I та VIII скликань

25 вересня, 2021 - 14:40
Фото з ФБ-сторінок Соломії Риботицької та Звенислави Мамчур-Калинець

Ця знакова подія розпочалася з покладання квітів до пам’ятника політику, дисиденту, голові Львівської облради першого демократичного скликання В’ячеславові Чорноволу. Про це повідомляє прес-служба ЛОР.

У сесійній залі депутати 1990–1994 рр.  згадували, як саме народжувалися стратегічні рішення, які визначали вектор державного становлення, руху вперед, шлях розвитку і змін в Україні.

Під час вітального слова заступник голови 1-го демократичного скликання Микола Горинь  пригадав, що 31 рік тому дві сотні депутатів прийшли в сесійну залу, щоб змінити світ:  «І нам це вдалося. Змінили. І за нашим прикладом невдовзі пішли інші області. В’ячеслав Чорновіл тоді нам казав: «Пам’ятайте: все, що ми тут зараз зробимо – ляже в основу майбутнього, в майбутні закони». Справді, ті ухвали, які ми тут напрацьовували, були прийняті і реалізовані». 

Тодішній голова облвиконкому Степан Давимука зазначив,  що якби у той час не було Галичини, то наша держава, ймовірно, пішла би шляхом Білорусі: «Ми зробили величезний внесок у боротьбу за незалежність, саме ми орієнтували той великий корабель українського суспільства у напрямі до незалежності. Саме Галичина є вагомим фактором і символом незалежності. Ми першими провели департизацію, декомунізацію, першими підняли національний прапор та заспівали «Ще не вмерла Україна…» Мешканці області знали про усі рішення, які ми ухвалювали тут».

Поет, шістдесятник, громадський діяч Ігор Калинець зазначив, що величезну роль у відновленні української незалежності відіграв саме В’ячеслав Чорновіл, який у той час очолив обласну раду: «Ми знали, що нам робити, куди іти, бо у нас був наш керівник, провідник, натхненник – В’ячеслав Чорновіл. Він знав, яку Україну треба будувати, і робив для цього усе можливе».

«Всі ви були і є активними  учасниками політичних процесів, які утверджують нашу державність, – сказала голова Львівської обласної ради Ірина Гримак. – Кожен з вас доклався до реалізації мрії багатьох поколінь українців – вільно жити на своїй землі, у своїй суверенній державі. За це вам низький уклін і подяка».

Ірина Гримак також наголосила, що Львівська обласна рада, як і тридцять років тому, є на передовій важливих політичних і соціальних змін. «Бути першопрохідцями – це почесне і неймовірно складне завдання. Впевнена, що депутати Львівської обласної ради нинішнього скликання з честю справляться зі всіма викликами і завданнями, а їхній досвід закладе міцні підвалини для дій наших наступників задля розвитку і процвітання Львівщини і всієї України».

На завершення урочистого зібрання депутати 1-го демократичного скликання отримали Почесну відзнаку «30 років Незалежності України».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ