Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

У Львові у Лікарні швидкої допомоги провели посмертну трансплантацію рогівки ока

25 вересня, 2021 - 15:36
Фото з ФБ-сторінки Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова

Таку операцію зробили вперше, і це – уже шоста пересадка органа від одного донора.

Рогівку пересадили 69-річному чоловікові з Івано-Франківська, у якого після прооперованої катаракти три місяці тому проявилася бульозна кератопатія – рогівка почала мутніти, і він втратив зір на одне око.

Трансплантацію провів відомий львівський офтальмолог, доктор медичних наук професор Ігор Новицький, якому асистував завідувач обласного офтальмологічного центру Мар’ян Сарахман.

Рогівку для пересадки взяли від 54-річного чоловіка, котрий кілька днів тому помер від геморагічного інсульту. «Його стан був несумісний з життям. Та, попри трагедію, сім’я донора – дружина та двоє дітей – дали згоду на забір органів», – зазначено на ФБ-сторінці Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

Довідково:

21 вересня у львівському Центрі трансплантації одночасно пересадили п’ять органів від одного донора. Допомагали  львівським лікарям колеги з Києва та Польщі.

Вперше в Україні трансплантологи пересадили легені. Операцію провели задля порятунку 56-річного   львів’янина, хворого на бульозну емфізему легень.

Серце від донора пересадили 13-річному хлопчикові з Волині, який кілька місяців тому перехворів на інсульт.

Трансплантацію печінки провели 37-річній львів’янці, хворій на цироз.

Нирки пересадили 40-річному донеччанину та 45-річному тернополянину, які  хворіли на хронічний глоуронефрит та перебували на діалізі.

А вчора, 24 вересня, у ЛКЛШМД повідомили про успішну операцію з пересадки рогівки, про вже ішлося вище.

У лікарні висловлюють щирі співчуття та вдячність родині донора, які зробили неймовірне – врятували життя п’ятьох людей і поліпшили життя шостому. Також дякують всім медичним командам, завдяки яким відбулося шість пересадок.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ