І добро, і зло примножуються в геометричній прогресії. Ось чому ті маленькі рішення, які ми приймаємо щодня, безмежно важливі.
Клайв Стейплз Льюїс, відомий британський письменник, філософ, християнський апологет

Кулеба на зустрічі НАТО у Ризі говоритиме про небезпеку можливого вторгнення РФ

25 листопада, 2021 - 16:57
Фото: kmu.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба візьме участь у засіданні глав МЗС держав-членів НАТО, що проходитиме 30 листопада-1 грудня у столиці Латвії Ризі.

Про це він повідомив під час онлайн-брифінгу, передає Укрінформ.

“Це формат 30+2: НАТО плюс Україна та Грузія - на тему безпеки Чорноморського регіону. Ключовою темою мого візиту, безумовно, буде загострення у зв’язку з нарощуванням російських сил на кордоні з Україною, небезпека можливого вторгнення Росії в Україну та кроки, які ми разом з євроатлантичними партнерами робимо, аби не допустити такого сценарію”, - сказав Кулеба.

Він додав, що скористається цією нагодою, аби ознайомити колег з Альянсу з прогресом внутрішніх трансформацій України на шляху її інтеграції до НАТО. Очікується також низка двосторонніх зустрічей.

Глава української дипломатії зауважив, що розцінює запрошення України на зустріч як дуже хороший знак.

“По-перше, це сигнал підтримки на тлі агресивних дій Росії. По-друге, це можливість обговорити поточну безпекову ситуацію та наші спільні дії. По-третє, це можливість узгодити позиції і очікування напередодні Мадридського саміту НАТО у 2022 році”, - зазначив він.

Як повідомлялося, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що ситуація щодо ймовірної активізації воєнних дій проти України перебуває на постійному контролі. За його словами, ситуація на кордоні України з РФ через скупчення російських військ "напружена, але ознак наступу ми не бачимо".

За інформацією Financial Times, співробітники західних спецслужб заявили, що цієї зими існує "висока ймовірність" дестабілізації ситуації в Україні з боку РФ після того, як Москва зосередила біля кордону з Україною понад 90 тис. військових.

21 листопада начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив у інтерв'ю Military Times, що Росія зосередила понад 92 тис. військовослужбовців біля кордонів України, та не виключив нападу з боку РФ наприкінці січня – початку лютого 2022 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ