Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Львові 10 років популяризуватимуть постать Владики Андрея

25 листопада, 2021 - 15:38
Преподобний Андрей Шептицький

І все це для того щоби проголосити Митрополита Шептицького патроном Львова. Про намір мати нового покровителя міста заявив сьогодні, 25 листопада, під час сесійного засідання міської ради очільник міста Андрій Садовий.

«Маємо твердий намір проголосити Андрея Шептицького патроном Львова, але для того треба час, – цитує пресслужба ЛМР мера Садового. – Поки триватимуть всі процедури беатифікації, хочу, щоби ми пізнали його як постать – не тільки як главу УГКЦ, а як громадського діяча, політика, мецената, талановиту людину. За час існування нашого міста ми мали два велетні – короля Данила і Андрея Шептицького. На жаль, дуже обмежено володіємо інформацією про Митрополита. Тому підготуємо відповідну програму промоції просвітництва».

Програма просвітництва щодо Митрополита Шептицького триватиме 10 років –  депутати проголосували ухвалу «Про проголошення 2022–2031 років десятиліттям досліджень і промоції постаті Митрополита Шептицького». Міськвиконком має підготувати план заходів для гідного вшанування життєвого шляху, дослідження й промоції духовно-інтелектуальної спадщини Митрополита – відповідно до ухвали ЛМР.

«Важливо, щоб місто говорило про Митрополита, щоб кожен з нас говорив про Митрополита, – наголосив керівник пресслужби Львівської архієпархії УКГК, капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк. – Якщо він є нашим Мойсеєм, то ми повинні популяризувати і розвивати його спадщину. Важливо, щоби, прийнявши ухвалу, ми розпочали цей новий процес – щоб ми справді пишалися тим і, коли прийде час і він буде проголошений блаженним і святим, щоби не соромилися, що як місто нічого не зробили, крім пам’ятника Митрополитові».

Варто додати, що з 2003 року, за ухвалою ЛМР, патроном Львова був мученик і воїн, патрон візантійських імператорів, а пізніше і руських (українських) князів, лицарів-козаків святий Юрій (Юрій-Змієборець, Святий Георгій, Георгій Переможець), тому свято Львова й відзначалося плюс–мінус 6 травня, ближче до дня святого Юрія.

Довідково:

Андрей Шептицький (1865 – 1944)  – предстоятель Української греко-католицької церкви, митрополит Галицький, архієпископ Львівський. Доктор права і богослов'я, меценат. Вважається одним із найвидатніших провідників української церкви і національного руху першої половини ХХ ст.

Андрей Шептицький – чернече ім'я. Ім'я при народженні – Роман Марія Александер Шептицький.

У міській раді загострюють увагу на тому, що Митрополита Шептицького ще за життя визнано «рідним Мойсеєм», бо у час двох світових воєн і у непростий міжвоєнний час Владика успішно розвивав духовність, культуру, освіту, економічний потенціал українців, координував співпрацю усіх суспільних, соціальних, релігійних та освітніх інституцій українського народу.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ