Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

НАТО: РФ нарощує військові спроможності у регіоні Балтійського моря

26 січня, 2021 - 17:39
Фото: nato.int

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг занепокоєний діями Росії із нарощування військових спроможностей в Калінінградській області РФ, які впливають на ситуацію з безпеки в усьому регіоні Балтійського моря.

Про це керівник НАТО заявив сьогодні під час зустрічі з міністром закордонних справ Литви Габріелем Ландсбергісом (Gabrielius Landsbergis), повідомляє Укрінформ. Повідомлення про цю зустріч оприлюднене на сайті Євроатлантичного Альянсу.

«Столтенберг і Ландсбергіс обговорили ситуацію з безпеки в регіоні Балтійського моря. Генеральний секретар НАТО висловив занепокоєння розбудовою військових спроможностей навколо Калінінграду, які продовжує Росія, а також нещодавнім арештом російського опозиційного політика Олексія Навального. Він підтвердив, що, попри COVID-19, політика НАТО у стримуванні і обороні в регіоні Балтійського моря буде залишатися надійною та ефективною», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, під час зустрічі сторони обмінялися поглядами на перспективи розвитку НАТО до 2030 року та підготовку Альянсу до відповідей на майбутні виклики з метою надійного захисту громадян країн-союзниць.

Єнс Столтенберг подякував литовському урядовцю за розміщення на території країни бойової групи НАТО під командуванням Німеччини в рамках заходів передової присутності Альянсу у країнах Балтії. Він висловив високу оцінку активній політичній та військовій ролі, яку Литва відіграє в НАТО, включаючи зобов’язання щодо спрямування більше 2 відсотків від ВНП на потреби оборони.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ