Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

Родичі померлих від COVID-19 в Ухані зустрінуться з експертами ВООЗ

26 січня, 2021 - 20:38
Фото: Reuters

Родичі померлих наслідок пандемії коронавірусу у китайському місті Ухань захотіли зустрітися з експертами Всесвітньої організації охорони здоров'я, щоб донести правду про дії влади Китаю на початку пандемії у 2020 році.

Про це повідомляє Associated Press, передає Укрінформ.

Влада Китаю схвалила візит дослідників ВООЗ лише після місяців переговорів. Наразі не зрозуміло, чи дозволять їм збирати докази або розмовляти з родичами померлих.

«Сподіваюся, експерти ВООЗ не стануть інструментом поширення брехні. Ми невтомно з'ясовуємо правду. Це був злочин, і ми не хочемо, щоб ВООЗ приїхала до Китаю покривати ці злочини», ‒ заявив Жен Хай, батько якого помер від Covid-19 в лютому минулого року після того, як заразився в Ухані.

За словами Хая, держава замовчувала небезпеку вірусу на початку епідемії та приховувала смерті, а тепер тисне на родичів померлих, які намагаються викрити її брехню. Його та інших активістів багаторазово допитували та погрожували звільненням з роботи за спілкування з іноземною пресою. І коли до Китаю прилетіли експерти ВООЗ, влада видалила чати, де спілкуються активісти.

Міністерство закордонних справ Китаю не відповіло на запит AP про коментар.

Очікується, що команда експертів ВООЗ, яка прибула в місто Ухань 14 січня для вивчення походження коронавірусу, почне роботу на місці пізніше цього тижня після завершення 14-денного карантину.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ