Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

У Тбілісі кілька тисяч людей вийшли на "Марш свободи"

26 лютого, 2021 - 13:59
Фото Reuters

У Тбілісі опозиційні партії та їхні прихильники проводять «Марш за свободу» - кілька тисяч людей направляються до парламенту Грузії. Рух у центрі столиці Грузії паралізовано.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на інформаційне агентство Новини-Грузія.

Серед головних вимог протестувальників - звільнення голови «Єдиного національного руху» Ніканора Мелії й призначення нових парламентських виборів.

Лідери опозиції та їхні прихильники почали збиратися на різних локаціях у центрі міста після полудня, а о 13:00 за місцевим часом почали ходу. Колони протестувальників розтягнулися на три-чотири кілометри. Демонстранти скандують «Свободу політв'язням», «Хай живе Грузія», «Ніка».

В руках у протестувальників - прапори Грузії, ЄС, США та України, повітряні кулі та транспаранти.

Рух у центрі Тбілісі паралізовано. Поліція заздалегідь перекрила вулиці в районі парламенту. Заходи безпеки у будівлі законодавчого органу посилені. У дворі парламенту з ранку були помічені пожежні машини і «швидкі». Як очікується, біля парламента опозиція оголосить план дій.

Раніше опозиція заявила, що сьогоднішня акція стане початком безстрокових протестів, мітинги не припиняться до призначення дострокових виборів і звільнення всіх політв'язнів. При цьому політики обіцяють використати всі законні методи: ставити намети, пікетувати будівлі і влаштовувати «коридори ганьби» для представників влади.

Як повідомлялося, голова грузинської опозиційної партії «Єдиний національний рух» (ЄНР) Ніканор Мелія затриманий 23 лютого у своєму офісі у Тбілісі. При затриманні поліція використовувала спецзасоби, в тому числі перцевий газ. Постраждали кілька прихильників опозиції. Міжнародні партнери Грузії засудили штурм офісу ЄНР і затримання її лідера. 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ