Бережіть собори душ своїх… Бо з усього найгіршого, що може бути в людині, душа заяча, душа раба!
Олесь Гончар, український письменник, літературний критик, громадський діяч

ДПСУ фіксує незаконні роботи РФ на Одеському газовому родовищі

26 березня, 2020 - 15:19
Фото: dpsu.gov.ua

Морська охорона Державної прикордонної служби фіксує незаконну діяльність Росії у виключній морській економічній зоні.

Кораблі Морської охорони патрулювали економічну зону України і виявили ракетний катер Чорноморського флоту Росії при наближенні до Одеського родовища, йдеться в повідомленні ДПСУ. Він супроводжував дві бурові установки, одна з яких до анексії належала Україні.

«В Одеському родовищі виявлено та розпізнано самопідйомні плавучі бурові установки (СПБУ) «Україна», перейменована окупаційною владою анексованого Криму у «Крим-1», та СПБУ «Таврида». На обох бурових установках наявні ознаки продовження промислової діяльності, підняті прапори країни-агресора. Із наближенням до родовища на 5 морських миль, спостережна вахта кораблів Морської охорони розпізнала ракетний катер ЧФ РФ, який патрулював поряд», – зазначають прикордонники.

У відповідь на запит Морської охорони з російського катера заявили, що нібито охороняють «економічну діяльність Росіїської Федерації», та застерегли від наближення до бурових платформ ближче ніж на 1 морську милю.

ДПСУ доповідає, що продовжує збирати інформацію про незаконну економічну діяльність Росії у виключній морській економічній зоні України.

«Матеріали, зібрані Морською охороною Держприкордонслужби в період з 2014 року вже покладено у доказову базу справи для розгляду третейським судом в Гаазі, яким визнано, що Росія незаконно експропріювала активи НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств», – нагадують у службі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ