Я переконаний, що економічний стан народу — се головна підстава цілого його життя, розвою, поступу. Коли стан економічний плохий, то говорити про поступ, науку — пуста балаканка.
Іван Франко, український письменник, поет, публіцист, громадський діяч, перекладач

На Вінниччину з-за кордону повернулося вже 75 вінничан, за недотримання самоізоляції 5-ох оштрафували

26 березня, 2020 - 13:32
Фото: vin.gov.ua

Минулого тижня в організованому порядку на Вінниччину повернулися 60 вінничан. Їх в область доставили спеціальними автобусними рейсами. Вчора, як голова Вінницької ОДА Владислав Скальський,  відбулася чергова фаза евакуації громадян України і на Вінниччину прибув ще один автобус. Він доставив 15 людей зі Львова. Вони повернулися з Польщі.

«Усіх громадян оглянули спеціалісти-епідеміологи та лікар екстреної медичної допомоги. Спеціалісти пересвідчилися в тому, що громадяни, які приїхали, не мають ознак ГРВІ. Вони добре почуваються і, звичайно, підписали відповідні документи про двотижневу самоізоляцію», – Владислав Скальський. Водночас він відзначив, що кількість звернень від людей, які інформують про невиконання зобов’язання осіб, котрі повернулися в область, зростає. І порадив при виявленні подібних випадків одразу телефонувати на гарячу лінію: 0 800 216 433 або звертатися до поліції за коротким номером 102.

Як уточнили у головному управлінні Національної поліції у Вінницькій області, від початку карантину за недотримання правил самоізоляції склали 5 адміністративних протоколів на осіб, які повернулися з-за кордону.

«Загалом на сьогодні правоохоронці склали вже 105 протоколів за статтею 44-3 КУпАП, тобто порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно протиепідемічних правил і норм. Мінімальний штраф складає 17 тис грн. Серед них: 11 – відносно перевізників у місті, – 9 відносно керівників підприємства установ організацій, 20 – керівників торгового закладу і установ харчування, 60 відносно підприємців, які здійснювали торгівельну діяльність, або надавали послуги. І 5 складено на осіб, які порушували правила карантину щодо самоізоляції. Закликаємо усіх до відповідальності і просимо повідомляти про випадки порушення карантинних норм до поліції», –повідомила речниця головного управління Національної поліції у Вінницькій області Анна Олійник.

Вона додала, що для вжиття заходів щодо запобігання, поширення коронавірусу та посиленню публічної безпеки і порядку на території Вінницької області задіяно понад 500 поліцейських та близько 100 військовослужбовців Національної гвардії. Вони працюють в складі 22 піших та 141 автопатрулів, встановлено 33 карантинних пости, діє 30 рейдових груп, які перевіряють дотримання правил карантину.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ