Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Офіс омбудсмена фіксує зростання проявів ксенофобії щодо ромів в Україні

26 травня, 2017 - 13:23
Фото з сайту OBOZREVATEL.COM

В Україні спостерігається збільшення випадків прояву ксенофобії щодо ромів, починаючи з 2016 року.

Про це йдеться у заяві представниці Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної.

"Починаючи з 2016 року в Україні спостерігається тенденція до збільшення випадків проявів ксенофобії по відношенню до представників ромської національної меншини. На переконання Представника Уповноваженого, подібні прояви розпалювання міжетнічної ворожнечі потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема більш ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення подібних випадків у майбутньому", - йдеться у заяві.

Офіс Уповноваженого фіксує  злочини на ґрунті расової нетерпимості. Так, працівники Секретаріату Уповноваженого встановили, що в ніч з 23 на 24 травня у Києві на території залізничного вокзалу люди у військовій формі вчинили напад на ромів, які мали намір від’їхати до Закарпаття.

Офіс Уповноваженого звернувся до поліції, зазначивши, що в нападі на ромів на вокзалі у Києві присутні ознаки, які вказують на вірогідну вмотивованість протиправних дій нападників національною нетерпимістю.

Інший випадок прояву ксенофобії стався напередодні Євробачення, коли невідомі спалили стихійне поселення ромів у Дарницькому районі Києва.

Окрім того, минулого року ромську громаду виселили з села Лощинівка в Одеській області.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ