Вся історія людства — це боротьба держав віри з державами сумніву — в ім'я перемоги віри.
Юрій Липа, громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, ідеолог українського націоналізму

Суд у Швейцарії засудив екс-депутата Мартиненка до 28 місяців позбавлення волі за відмивання €2,8 млн

26 червня, 2020 - 21:21
Фото: УНІАН

Федеральний кримінальний суд Швейцарії засудив колишнього депутата Верховної Ради п'яти скликань Миколу Мартиненка до 28 місяців ув’язнення за відмивання EUR2,8 млн, повідомляє проект видання "Радіо Свобода" і UA: Перший програма "Схеми" з посиланням на три джерела.

"Федеральний кримінальний суд Швейцарії 26 червня визнав винним колишнього народного депутата України Миколу Мартиненка у відмиванні близько EUR2,8 млн через швейцарську фінансову систему "в складі злочинного угруповання", - повідомляють "Схеми".

Також, за інформацією журналістів, суд визнав винним ще одного громадянина України Павла Скаленка, який разом із Мартиненком фігурує і в українському кримінальному провадженні НАБУ і САП.

Зокрема, Мартиненку оголосили покарання у вигляді 28 місяців ув’язнення, 12 з яких "безумовного відбування", а Скаленку - 24 місяців ув’язнення.

Засідання кримінальної палати Федерального кримінального суду відбулося 26 червня о 14:00 за місцевим часом у місті Беллінцона.

Як повідомлялося, 22 травня 2018 року Спеціальна антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт з обвинувачення колишнього парламентаря Мартиненка, а також Сергія Переломи, Руслана Журила, Олександра Сорокіна, Володимира Богданця та Валерія Василькова у справі про заволодіння коштами держпідприємств "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (СхідГЗК) та "Енергоатом". Їм інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

Так, Мартиненку і Василькову інкримінують заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" під час укладення та виконання контрактів щодо постачання обладнання для зазначеного підприємства від чеської компанії Skoda JS, укладення та виконання контракту між Skoda JS та компанією Bradcrest Investments SA на загальну суму EUR6,4 млн.

Крім того, Мартиненка, Перелому, Журила, Сорокіна і Богданця обвинувачують у заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" у сумі $17,28 млн шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.

20 грудня 2019 року Генеральна прокуратура Швейцарії (OAG) подала до Федерального кримінального суду обвинувальний акт проти Миколи Мартиненка та ще одного громадянина України, обвинувачуючи їх як членів злочинного угруповання у відмиванні майже EUR2,8 млн через швейцарську фінансову систему за обтяжувальних обставин.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ