Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Під парламентом Тунісу відбуваються сутички через відставку уряду

26 липня, 2021 - 18:28
Фото Reuters

Біля парламенту Тунісу відбулися сутички 26 липня – на наступний день після того, як президент Каїс Саїд розпустив уряд і призупинив роботу законодавчого органу.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Саїд звільнив прем’єр-міністра Хішама Машиші 25 липня і розпорядився закрити парламент на місяць після дня масових протестів із вимогою відставки уряду. Учасники демонстрацій мали сутички з поліцією. Протестувальники висловлювали невдоволення тим, як влада вирішує проблему з поширенням коронавірусної інфекції. Їхній гнів був спрямований насамперед на найбільшу політичну силу країни, ісламістську партію «Ен-Нахда». Зараз її прихильники називають події, що відбуваються, переворотом.

У столиці військовослужбовці блокували підходи до будівлі парламенту, поблизу якого тривають сутички між сотнями прихильників президента з одного боку і тими, хто підтримує партію «Ен-Нахда». Є постраждалі.

Спікер парламенту Рашид аль-Ганнуші, який очолює ісламістську партію, спробував потрапити всередину Асамблеї, але опоненти цьому перешкодили. В результаті аль-Ганнуші і кілька його соратників влаштували в центрі міста сидячий страйк.

Президент Каїс Саїд стверджує, що оголошені ним заходи покликані врятувати країну, і що він діє в рамках конституції.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ