Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Світовий конґрес українців закликав запровадити мораторій на "Північний потік-2"

26 липня, 2021 - 11:05
Фото Reuters

Світовий конґрес українців (СКУ) у контексті офіційного оголошення про досягнення угоди між президентом США Джо Байденом та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель щодо добудови газогону «Північний потік-2» вкотре закликає уряд Німеччини запровадити мораторій на цей небезпечний геополітичний проєкт Кремля.

Відповідна заява опублікована на сайті СКУ.

Зауважується, що реалізація «Північного потоку-2» підриває європейську згуртованість і трансатлантичні відносини, створює значні політичні, військові, економічні та енергетичні загрози для України та всієї Центральної Європи, конфліктує з європейськими та німецькими кліматичними цілями, суперечить меті спільної зовнішньої енергетичної політики ЄС. Понад те, завершення будівництва цього газогону, який зробить транзит газу через Україну більш витратним, з високою долею імовірності відкриє двері для подальшої російської військової агресії проти України.

«Ми підтримуємо заклик міністрів закордонних справ України та Польщі щодо подальших консультацій поміж союзниками, а також закликаємо усіх партнерів та друзів України у Європі та у Північній Америці заявити про свою незгоду з проєктом «Північного потоку-2» та підтримати заклик СКУ про мораторій, щоб урядовці мали можливість належним чином врегулювати трансатлантичні розбіжності та виробити єдину європейську позицію з урахуванням інтересів України та східноєвропейських держав-членів ЄС», – ідеться в заяві.

У СКУ наголосили, що будь-які спроби вирішити енергетичне та безпекове майбутнє Європи без України, Польщі, Словаччини – країн, чия безпека передусім опинилася під ударом – є неприпустимими. Такі спроби підривають стабільність усього трансатлантичного простору та руйнують довіру поміж трансатлантичними партнерами.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ