Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

У середу у Києві відбудеться презентація проєкту «За нашу і вашу свободу»

26 липня, 2021 - 10:47

Події Революції Гідності 2013 року, а далі і воєнні дії на Сході опинилися у фокусі уваги литовського народу. Офіційний Вільнюс висловив підтримку і готовність допомагати потерпілим, і разом з тим у процес включилися звичайні громадяни, які збирали кошти і всіляко давали зрозуміти українцям, що ми не одні у непростий для країни час.

Сказати «дякую» литовському народу і показати, звідки і з чого виростає ця дружба та взаємопідтримка з українцями – така ідея проєкту «За нашу і вашу свободу». Авторка і продюсерка Лариса Артюгіна почала збирати інформацію ще у 2015 році – скрупульозно, крихта за крихтою, в Литві та Україні. Її візаві – представники обох країн, які відіграли значну роль у становленні незалежності держав у 1991 році.

«На сьогодні, завдяки підтримці Українського культурного фонду, ми вийшли на фінішну пряму у створенні документального фільму, своєрідного літопису подій 1991 року у Литві, Україні. Герої нашого фільму – українці, які поїхали тоді до Литви, допомагали коштами та в інший спосіб відбити спроби радянського союзу повернути контроль над республікою. І ці ж українці, а також ті, з ким вони стояли пліч-о-пліч у Литві, опинилися союзниками у зимовому Києві 2013 року. І ворог у них і тридцять, і вісім років тому був один і той самий – Москва. Фактично всі наші герої твердять про те, що доки Росія посягає на будь-чию цілісність, ніхто не може чутися в безпеці», - говорить голова ГО «Новий Донбас» Лариса Артюгіна.

Презентація проєкту «За нашу і вашу свободу» відбудеться 28 липня в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2) о 18.30.

Спікерами заходу будуть Лариса Артюгіна, голова ГО «Новий Донбас», авторка проєкту «За нашу і вашу свободу», та Ольга Сало, учасниця Громадського сектору Євромайдану, заступниця генерального директора із розвитку та культурно-просвітницької роботи Національного музею Революції Гідності.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Партнери заходу: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції гідності та газета «День» (з питань медіа-співпраці звертатися за тел. 0979155445, Олена Задорожна).

Підготувала Олена ЗАДОРОЖНА

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ