Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

У Тернополі спортсмени із 14 країн взяли участь у ЧС з водно-моторного спорту

26 серпня, 2019 - 17:11
Фото автора

Тернопіль на три дні став столицею водно-моторного спорту для всього світу. 23-25 серпня Тернопільський став приймав кращих гонщиків із 14 країн. Чемпіонат світу з водно-моторного спорту «HYDRO GP Ternopil» пройшов у класах F500, F-250 та F-125. Взяли участь у змаганнях команди із США, Великої Британії, Швеції, Австрії, Угорщини, Італії, Словаччини, Словенії та інших країн.

- Географія змагань і представництво надзвичайно високе. Це світова першість і тут слабких спортсменів не буває. Усі найсильніші гонщики планети були на Тернопільському ставі, - зазначає президент Національної федерації водно-моторного спорту України Віктор Шемчук.

6-разовий чемпіон у класі F-500 Маріан Юнґ приїхав із Словаччини. У Тернополі в 2012 році він виборов титул чемпіона світу, на набережній ставу на честь спортсмена встановлено зірку на алеї чемпіонів.

Призове місце у найпрестижнішому класі F500  спортсмен посів і цього року.

- Тернопіль - це особливе місце для мене. Я брав участь тут у чемпіонаті не один раз. Цьогоріч наша команда посіла друге місце у класі F-500. Ми завжди із задоволенням приїжджаємо, бо тут чудова публіка, дуже багато вболівальників, організація на найвищому рівні, - каже Маріан Юнґ. - Мій перший старт у водно-моторному спорті відбувся, коли мені було 14. Зараз мені 45 років, постійно беру участь у змаганнях, щороку і в багатьох категоріях. Займаюся цим видом спорту на професійному рівні, для мене це основна робота і все моє життя. Я брав участь у змаганнях у дуже багатьох країнах, але чемпіонат в Тернополі - це найкраща гонка в Європі і, мабуть, у всьому світі. 

Цього року перше місце у класі F-125 посів Себастіан Кичинський (Польща). У класі F500 перемогу виборов 13-разовий чемпіон світу, в колекції якого 66 медалей, Аттіла Гавас (Угорщина). У класі F-250 WC «Massimo Rossi Memorial» перше місце посів італійський пілот Клаудіо Фанзіні. Він же здобув перше місце серед абсолютних чемпіонів світу.

- Я дуже щасливий. Я другий раз виграв в Тернополі. Я 9 років у цьому виді спорту. Цей спорт - це все моє життя. Перемога у класі, який названий на честь Массімо Россі, для мене має особливу цінність, - зізнається Клаудіо Фанзіні, - Массімо Россі мій друг. У 2010 році відбувся мій перший заїзд разом з Массімо.

Нагадаємо, Массімо Россі у 2016 році саме в Тернополі виграв востаннє в своєму житті етап чемпіонату світу.

Того ж самого  року сталася трагедія, спортсмен загинув на перегонах у Німеччині. У пам'ять про Массімо в Тернополі назвали гонку F250.

У Тернополі вперше змагання світового рівня з водно-моторного були проведені у 1987-му. Традицію проведення чемпіонату в Тернополі відновили у 2011 році. Щоб вибороти право знову називатися столицею водно-моторного спорту і приймати спортсменів зі всього світу, було проведено багато робіт. З 2016 року на Тернопільському ставі щороку проводять чемпіонат світу у різних класах водно-моторного спорту, траса сертифікована міжнародним водно-моторим союзом.

- Всю цю інфраструктуру планували тернополяни в проектному інституті за участю українських спортсменів. Тому можна відверто сказати, що ця інфраструктура від спортсменів для спортсменів, від професіоналів для професіоналів, - наголошує президент Національної федерації водно-моторного спорту України Віктор Шемчук. - Не так багато чемпіонатів світу Україна має право проводити, а такого чемпіонату світу в нас більше ніде не проводиться. Інфраструктура Тернопільського ставу є найкращою не тільки в Україні, а загалом в Європі. Я об’їздив більшість локацій і можу твердо сказати, що наша - найкраща у світі. 

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ