Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

В Ісландії вперше в Європі більшість місць у парламенті займуть жінки

26 вересня, 2021 - 22:46

Жінок-депутатів у парламенті Ісландії за підсумками загальних виборів, що відбулися напередодні, виявиться більше, ніж чоловіків, що є унікальним випадком у сучасній історії Європи.

Про це повідомляють у неділю західні ЗМІ, передає Інтерфакс-Україна.

Так, в 63-місний Альтинг – однопалатний парламент – були обрані 33 жінки, тобто 52% від числа парламентаріїв. При цьому, зазначають ЗМІ, в жодній іншій європейській країні немає більше 50% жінок у вищих законодавчих органах влади; причому найбільше жінок-парламентарів працює в Швеції – 47%.

За даними ЗМІ, на виборах в Ісландії перемогла правляча коаліція на чолі з прем'єром Катрін Якобсдоттір, що розширила свою більшість у парламенті. Однак позиції партії прем'єра" рух лівих зелених", ослабли, а її прихильників з правого табору, навпаки, зміцніли.

Наразі лише в п'яти країнах світу жінки займають не менше половини місць в парламенті – в Руанді (61%), на Кубі (52%), в Нікарагуа (51%), в Мексиці (50%) і ОАЕ (50%).

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ