Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

ВООЗ уперше з 2005 року переглянула норми якості повітря, посиливши низку вимог

26 вересня, 2021 - 10:18
Фото: Reuters

Всесвітня організація охорони здоров’я вперше з 2005 року оновила рекомендації щодо якості повітря, посиливши низку вимог.

Про це повідомила пресслужба ВООЗ, передає Укрінформ.

Оновлені рекомендації пропонують посилити регулювання щодо шести забрудників — це частинки розміром менш як 10 і 2,5 мікрона (позначаються, відповідно, PM₁₀ і PM₂.₅). Обидва типи частиною можуть глибоко проникати в легені, а частинки PM₂.₅ навіть можуть потрапляти в кровоносну систему, вражаючи передусім серце й дихальні шляхи, але й інші органи також.

Останні дослідження показали, що забруднене повітря набагато більше шкодить здоров’ю, ніж вважалося раніше. Забруднення повітря щороку призводить до передчасної смерті семи мільйонів людей. У дітей воно призводить до ураження легень і серця, виникнення респіраторних інфекцій і астми, а у дорослих забруднене повітря впливає на виникнення ішемічної хвороби серця та інсульту і, за даними останніх досліджень, — нейродегенеративних захворювань і діабету.

Головне джерело частинок PM₁₀ і PM₂.₅ — це спалювання палива. За даними ВООЗ, у 2019 році понад 90% населення Землі жило в районах, де концентрація PM₂.₅ перевищувала норми, встановлені у 2005 році. Як наголошує Організація, майже 80% пов'язаних із цими частинками смертей можна було б уникнути, якби виконувалися нинішні рекомендації ВООЗ.

Як наголосив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, хоча забруднене повітря (як і зміни клімату) є глобальною проблемою, найбільше воно уражає країни із середнім і низьким рівнем доходу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ