Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

Степанов: Розробку української вакцини від коронавірусу може бути завершено вже за рік

26 жовтня, 2020 - 10:48
Фото МОЗ

Три етапи клінічних випробувань українського кандидата у вакцини від COVID-19 займуть близько року, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Нам потрібно пройти ще дуже великий шлях, щоб цей кандидат у вакцини став вакциною. Для цього треба пройти три фази клінічних досліджень. Зараз підбирають в Україні відповідне виробництво, де це може бути зроблено. Якщо очікування наші збудуться, і дійсно обраний виробник і обраний шлях ми пройдемо нормально, то вже десь... за рік, ми можемо отримати оригінальну українську вакцину від COVID-19", - розповів Степанов на онлайн-брифінгу в понеділок.

Як повідомлялося, раніше розробники представили результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини президенту України Володимиру Зеленському.

Ці дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. Зазначалося, що цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу.

При цьому Зеленський зазначив, що не може говорити на сьогодні про терміни появи такої вакцини. Якщо у когось вакцина від COVID-19 з'явиться раніше, Україна її закуповуватиме.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ