Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

АМПУ приховала інформацію про розлив нафти у Чорному морі від Держекоінспекції

26 листопада, 2020 - 21:14
Адміністрація Морського порту "Чорноморськ" / Facebook

Адміністрація морських портів України (АМПУ) під час розливу нафтопродуктів у Чорному морі, ймовірно з судна "Аметист", знала про надзвичайну ситуацію, але не повідомила Державній екологічній інспекції про нього.

Про це повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований, передає Інтерфакс-Україна.

"Про розлив нафти з судна "Аметист" Держекоінспекція дізналася зі ЗМІ, хоча мала б бути поінформована АМПУ згідно з чинним порядком взаємодії між нашими структурами. Нагадаю, що з моменту, коли були ліквідовані морські інспекції Держекоінспекції, наші працівники не мають права заходити в портову зону і цілком покладаються на добросовісність портовиків", - розповів Мальований, повідомляє прес-служба інспекції.

Зазначено, що, дізнавшись про факт забруднення акваторії Чорного моря, Держекоінспекція направила запит до АМПУ, Чорноморської філії АМПУ, а також капітану морського порту "Чорноморськ" і Державній прикордонній службі України. У АМПУ повідомили, що жодних порушень не виявлено.

"Тому було ухвалено рішення, у рамках взаємодії з прикордонниками, підійти до причалу з моря. У результаті чого наші співробітники зафіксували забруднювальні плями на поверхні води нафтопродуктами та помітили сліди сорбенту, який використовується для збору з водної поверхні нафтопродуктів. Тобто в АМПУ знали про цей випадок і просто хотіли приховати результати катастрофи!", - зазначив Мальований.

Інспектори відібрали проби води в забрудненій частині акваторії для лабораторного аналізу. За результатами перевірки буде підраховано збитки і встановлено, хто є власником судна.

За фактом спроби приховання події та недбалості працівників Чорноморської філії АМПУ Держекоінспекція звернулася до Одеської обласної прокуратури і територіального управління Державного бюро розслідувань у Миколаєві. Також про факт забруднення моря Держекоінспекція повідомила до Чорноморського відділення поліції Овідіопільського ВП ГУ НП в Одеській області.

"Позиція АМПУ, що стоїть на боці забруднювачів довкілля, перетворює нашу співпрацю на фарс. Бо замість оперативної реакції на події від Держекоінспекції приховують інформацію, і в результаті морська екосистема щоразу зазнає втрат. А найголовніше - ніхто за це не несе покарання, а, отже, все повторюватиметься знову і знову ", - наголосив Мальований.

Він звернувся до керівництва АМПУ з проханням відповідально ставитися до своїх зобов'язань.

"Інакше змушений буду порушувати перед керівництвом держави питання про неможливість спільних дій через відвертий саботаж однієї зі сторін", - резюмував голова Держекоінспекції.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, пришвартований у Чорноморську буксир морської пошуково-рятувальної служби "Аметист", який не використовується, зазнав аварії. У процесі відкачування води з трюмів стався витік нафтопродуктів. В адміністрації порту факт витоку заперечували.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ