Мої дорогі! Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, український дисидент, єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви

У Львові провели вакцинацію безхатьків

26 листопада, 2021 - 15:22
Фото автора

У Львові організували пункт вакцинації для безхатьків, аби вони могли отримали щеплення та захистити своє життя і здоров’я від коронавірусу. Діє він лише сьогодні, 26 листопада, у Центрі обліку та нічного перебування бездомних громадян.

«Ідея вакцинації людей, які мають не мають постійного житла, виникла у громадських організацій, і був такий запит від цієї категорії людей. Тому ми спільно прийняли рішення організувати це, оскільки таким людям дуже часто складно прийти в будь-який пункт вакцинації і скористатися цією можливістю. Протягом тижня ми роздавали пам'ятки – інформаційні листівки, повідомляючи про це. І сьогодні ми маємо вакцинацію тут, у Центрі обліку. Люди заповнюють анкети і повністю проходять всю процедуру, яка передбачена перед щепленням. Ті, які мають проблеми з документами чи не є на обліку у лікаря, отримують довідку про вакцинацію. Тобто в цю довідку, яку медики виписують, вносяться всі дані людини, яка вакцинувалася, і ця довідка буде підтверджуючим документом. Після вакцинації людям роздають пам'ятки, де вказано, якою вакциною щеплено і коли потрібно вакцинуватися вдруге, і також вказано рекомендації за умови побічних ефектів», - розповів в.о. директора департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Євген Бойко.

Отримати вакцину прийшло близько 50 людей. Лікарі мобільної бригади на вибір пропонували їм вакцинуватися будь-якою вакциною. Перед щепленням медики проводили обстеження та надавали медичні пам'ятки щодо можливості звернутися до поліклініки чи лікарні за умови виникнення побічних ефектів.

Пункт щеплення організували саме в Центрі обліку та нічного перебування бездомних, оскільки про цю установу знають більшість безхатченків, і тут є всі можливості для належної роботи такого пункту (зокрема й велике приміщення).

«Це місце відоме всім безхатченкам, які харчуються по місту, і такою була ініціатива від громадських організацій. Тобто тут є можливість переночувати для людей, тут допомагають з виготовленням документів чи інших речей, які їм потрібні. Фактично, по місту є близько 500 осіб, які дійсно ведуть такий спосіб життя. Хоча на обліку в Центрі маємо близько 3 тисяч осіб, які зверталися з певних причин: тобто деколи людина може стати на облік, щоб їй допомогли виготовити документи, але має де проживати. Загалом щоночі тут ночує близько 40 осіб, в зимовий період – до 60 осіб. В зимовий період завжди є потреба в зимовому одязі і взутті, особливо чоловічому, тому охочі допомогти, можуть приносити речі до Центру», - зазначив керівник управління соціального захисту Ігор Кобрин.

Отримати другу дозу вакцини безхатченки зможуть в будь-якому пункті вакцинації, адже їх дані після першого щеплення тепер внесені в базу даних.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ