Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

На Вінниччині віднайшли масове поховання воїнів УНР

26 грудня, 2017 - 12:26

У полі між селами Кукавка і Тарасівка Могилів-Подільського району Вінницької області виявили масове поховання воїнів УНР, повідомляє львівське меморіально-пошукового підприємство «Доля». У великій забутій могилі було виявлено 19 людських останків. За словами місцевого жителя Миколи Драбатого, найймовірніше це поховання воїни ІІ Волинської дивізії Армії УНР, які були мобілізовані з терену Куківської волості Могилів-Подільського повіту Подільської губернії.

«Мобілізовані потрапили до червоного полону. В листопаді 1920 року більшовики відвели їх за село і стратили. Кілька хлопчиків-пастухів бачили цю розправу над українцями. Вже ввечері юнаки переповіли куківським селянам про побачене. Місцеві мешканці поховали бійців у спільній могилі. Згодом селянин із Кукавки Ісак Драбатий встановив на могилі кам’яний хрест і надгробок з написом про трагедію», – переповідає Микола Драбатий.

Директор меморіально-пошукового підприємства «Доля» Святослав Шеремета розповідає, що знайдені останки свідчать про те, що українських полонених воїнів більшовики зухвало порубали шаблями. Віднайдені черепи розсічені навпіл, а скелетні кісти розрубані.

«Пошуковці меморіально-пошукового підприємства «Доля» вперше у своїй практиці віднайшли масове поховання вояків УНР. Серед артефактів, що були знайдені поруч з останками, виявлено ґудзики, які належали трьом арміям різних держав. На жаль, ідентифікація осіб загиблих наразі не можлива. Але пошуковці продовжують працювати на місці розкопок», – зауважив Святослав Шеремета.

Наразі останки із занедбаної могили ексгумовано і перевезено на місце депонування, де вони будуть зберігатися до часу урочистого перепоховання.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото – КП ЛОР "Доля"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ