Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладач, культурний діяч

Відомий маестро запрошує українців відкрити для себе віднайдені твори Максима Березовського

26 грудня, 2020 - 17:48
Фото: "Дель Арте"

     31 грудня в Андріївській церкві відбудеться світова прем’єра віднайдених симфоній Максима Березовського під керівництвом диригента Кирила Карабиця.

     У виконанні Національного камерного ансамблю  «Київські солісти» прозвучать усі три симфонії українця Максима Березовського.

     2020 рік, що минає - є  роком 275-го ювілею з дня народження Максима Березовського, класика української та європейської музики. Його часто називають «українським Моцартом». Та передусім, творчість Максима Березовського є визначною для становлення української музичної культури.

     Концерт  #Березовський275 - прецедент в музичному житті країни, адже понад 200 років ці твори вважались втраченими. Символічно, що наприкінці 2020 року, коли людство затихло в час пандемії, відбудеться настільки вагомий для української культури концерт.

     У 2016 році під орудою Кирила Карабиця у Національній філармонії вперше зазвучала Перша симфонія До мажор Березовського, ноти якої до сьогодні зберігаються в архівах Ватикану. Симфонія До мажор вважається першою українською симфонією. 

      31 грудня відбудеться «повернення» ще двох, до сьогодні загублених, симфоній композитора. Ноти творів були здобуті Кирилом Карабицем  у Національному архіві Парижа. В цьому архіві також зберігається єдиний рукопис Сонати для скрипки та клавесину Березовського.

     До речі, відомо, що неповна копія однієї із симфоній знаходиться також у приватному архіві Кирила Розумовського, що зберігається у Національній бібліотеці Вернадського у Києві. Через помилку в прізвищі композитора, яку допустив свого часу видавець, надрукувавши Beresciollo замість Beresowskoy, відбулась плутанина, яка поставила під сумнів ідентичність авторства. Дослідженням цієї теми впродовж 25 років займається кандидатка мистецтвознавства Лариса Івченко.

     Концерт-дарунок #Березовський275 в Андріївській церкві напередодні Нового року записуватиме UA Культура-Суспільне.

     Нещодавно Андріївська церква відкрилась після 12 років реконструкцій. Можливість онлайн-трансляції як формату карантинних обмежень, це також можливість згуртовуватись усім небайдужим, незалежно від місця перебування: трансляція розпочнеться о 18:00, 31 грудня на сторінці Кирила Карабиця у Facebook: https://www.facebook.com/kirillkarabits та на Youtube-каналі Фонду пам’яті Володимира Горовиця: https://www.youtube.com/user/LidiyaNov

 

***

Кирило Карабиць – один з найяскравіших представників молодого покоління диригентів України. Головний диригент Борнмутського симфонічного оркестру (Велика Британія).

Музичну освіту отримав в Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського (клас професорів Романа Кофмана і Левка Венедиктова) і у Віденській академії музики (клас професора Уроша Лайовіца). Додаткову освіту отримав на курсах диригентів в Академії імені Баха в Штуттгарті (Німеччина) і був запрошений диригентом-асистентом на фестиваль Sewanee Music Festival у США, відвідував міжнародні майстер-класи диригентів «Мануель де Фалья» у Гранаді (Іспанія), де працював із професором Хері Крістоферсом і ансамблем «Шістнадцять». Кирило Карабиць дебютував, як диригент, у 19 років з Національним ансамблем солістів «Київська камерата», де працював чотири роки. Він – постійний диригент Міжнародного музичного фестивалю «Київ Музик Фест», Міжнародного конкурсу юних піаністів пам’яті Володимира Горовиця в Україні. З 1998 по 2000 рік працював диригентом-асистентом Будапештського фестивального оркестру разом із всесвітньо відомими музикантами, серед яких: Ієгуді Менухін, Рудольф Баршай, Пінкас Штайнберг, Хайнц Холлігер та багато інших. З 2002 по 2005 рік після перемоги за конкурсом, був призначений диригентом Філармонічного оркестру французького радіо. Останнім часом Кирило Карабиць виступав з багатьма оркестрами світу: Лондонський філармонічний оркестр і Королівський симфонічний оркестр (Велика Британія), Симфонічні оркестри Сан-Франциско і Лос-Анджелеса (США), Берлінський симфонічний оркестр, оркестр Франкфуртського радіо, Філармонічний оркестр міста Токіо (Японія), оркестр Сіднейської філармонії (Австралія), Національний симфонічний оркестр Бразилії (у місті Сан Паоло), Ліонський симфонічний оркестр (Франція), симфонічний оркестр міста Ставангер (Норвегія), «Молода німецька філармонія», філармонічний оркестр міста Тампере (Фінляндія), Гайдн-Оркестр міста Больцано (Італія), оркестр міста Люцерн (Швейцарія), оркестр Латвійської філармонії та багатьма іншими. Ппроявив себе і як успішний оперний диригент: був запрошений на постановки в оперні театри Лондона, Женеви, Страсбургу, Ліона, Нансі, Осло. Нагороджений призом Данської асоціації диригентів на Міжнародному конкурсі молодих диригентів імені Миколи Малька, має відзнаку Австрійської спілки Альберта Швайцера, приз «Європейської фундації» під патронатом принца Генріка Датського як молодому диригенту, відзнаку почесного громадянина штату Оклахома (США), лауреат Міжнародного конкурсу диригентів Mario Gusella (Італія).

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ