Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Із взяттям на військовий облік жодних змін у житті українських жінок не буде, - главком Залужний

26 грудня, 2021 - 16:22
Фото facebook.com/CinCAFU/

Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний пояснив, що в даний час "не йдеться про призов або обов'язкову мобілізацію жінок в армію, як про це вже заявляють деякі ЗМІ".

Залужний у неділю написав у Фейсбуці ,що "готується такий порядок постановки жінок на військовий облік, який дав би змогу реалізувати дистанційно і онлайн максимально число процедур", а" цифровізація повинна модернізувати військовий облік в цілому" зокрема і чоловіків.

"Протягом наступного року всі процедури будуть відкалібровані таким чином, щоб для наших співгромадян, чиї спеціальності є в переліку для військового обліку, і їхніх роботодавців процес постановки на облік був максимально комфортним", - наголосив головком ЗСУ.

"Ми також плануємо ввести перехідну норму, що стосується зборів (навчань) військовозобов'язаних, а саме: на навчання жінки будуть потрапляти виключно за бажанням", - заявив Залужний.

Крім того, за його словами, "із взяттям на військовий облік жодних змін у житті українських жінок не буде!". "Єдине - Збройні сили будуть просто знати, які спеціалістки є в країні і можуть в крайньому випадку приєднатися до оборони держави. Відповідний порядок обліку існував в Україні і раніше, починаючи з 1994 року, хоча майже не працював", - наголосив Залужний.

Це також крок, за його словами, "назустріч жінкам, які бажають проходити військову службу в Збройних силах України, щоб уникнути зайвих процедур".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ