Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Справа Гандзюк: з’явилося фото затриманого Левіна

27 січня, 2020 - 18:38

Болгарські правоохоронці розповіли подробиці затримання Олексія Левіна - одного з підозрюваних в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. За їх словами, Левін змінив зовнішність, щоб його не впізнали. 

Про це повідомляє видання «Слідство.інфо» з посиланням на болгарських правоохоронців, які 27 січня провели брифінг щодо затримання Левіна. 

«Левін змінив зовнішність так, що був не схожий на фото з Інтерполу. Його вдалося ідентифікувати за відбитками пальців», —повідомили на брифінгу у Болгарії. 

Під час затримання у Левіна вилучили два паспорти — місцевий і закордонний. Йому заборонили покидати територію країни, невдовзі суд вирішуватиме питання про його екстрадицію, повідомляє «Слідство.інфо».

Болгарські поліцейські також розповіли, що Левін потрапив до Болгарії через Румунію у 2018 році. Він пішки перетнув кордон у населеному пункті Дуранкулак. У Болгарії, за твердженнями правоохоронців, він офіційно ніде не реєструвався.

В мережі вже з’явилося фото затриманого Левіна. На ньому видно, що він відростив вуса. 

24 січня в Офісі генпрокурора України повідомили, що у Болгарії затримали одного з головних підозрюваних у справі Гандзюк Олексія Левіна. Спочатку його затримали на 24 години, а згодом ще на 72 години, повідомили болгарські журналісти з сайту bivol.bg. Щойно стало відомо, що Олексія Левіна заарештовано на 40 днів. Таке рішення прийняв суд болгарського міста Бургас. Наразі вирішується питання про екстрадицію Левіна в Україну. 

Олексію Левіну оголосили підозру в організації нападу на Катерину Гандзюк взимку 2019 року. З грудня 2018 року Левін перебував у міжнародному розшуку. За версією слідства, він діяв за дорученням голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, який є головним підозрюваним по справі. Нараз слідство по Мангеру наразі призупинене, але не завершене.

Олексій Левін (колишнє прізвище Москаленко) народився у м. Берислав Херсонської області. На початку і в середині 2000-х Олексій Москаленко (прізвисько Москал) та його батько (теж Олексій Москаленко, 1958 р. н.) були відомі в Херсоні як учасники кримінальних угруповань. Вони проходили по справі серійних убивств та розбійних нападів і були засуджені до 12 років позбавлення волі. Однак після розгляду справи в апеляційному суді, терміни були зменшені, а Москаленки вийшли на волю в 2015 році за «законом Савченко».

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон

Фото з власних джерел

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ