Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

WOG, Continium проти ДФС та податкової: Ситуація у WOG після загибелі Ігоря Єремєєва

27 січня, 2020 - 14:15

WOG - найбільший і найвідоміший бренд автозаправок в Україні. Після смерті в 2015 році засновника Групи компаній «Континіум» Ігоря Єремєєва, почалися розмови про проблеми і можливе банкрутство «зеленої» мережі АЗС. ЗМІ писали про борги West Oil Group перед кредиторами та конфлікт компанії з Державною фіскальною службою. Гравці на нафтовому ринку через проблеми WOG і ДФС готувалися за безцінь скупити активи конкурента. Але всупереч чуткам, станом на початок 2020 року WOG щодня:

- обслуговує близько 200 000 тисяч клієнтів;

- керує сотнями заправних комплексів по всій Україні;

- розвиває мережі фірмових магазинів WOG Market і точок харчування WOG Cafe.

Власник групи «Континіум» (заправки WOG) Сергій Миколайович Лагур і його партнер Степан Івахів зуміли вивести з кризового стану свою бізнес-імперію після трагічної загибелі Єремєєва і вдихнути в неї нове життя.

Конфлікт між WOG і ДФС: як все почалося і чим закінчилося

Протистояння між Групою компаній «Континіум», ДФС та податковою почалося три роки тому. Офіс великих платників податків ДФС виписав мережі АЗС WOG штраф в 417 мільйонів гривень за ухилення від сплати акцизних зборів на підставі перевірки звітностей за період з 2011-го по 2015-й роки. У ЗМІ почали з'являтися повідомлення, що можливий навіть арешт рахунків WOG з боку податкової. Співвласник групи компаній «Континіум» Сергій Миколайович Лагур, в свою чергу, звернувся до суду з вимогою скасувати розпорядження податківців.

Далі події розгорталися наступним чином:

- суд першої інстанції взяв до уваги аргументи адвокатів позивача про бездоганну історію ГК «Континіум» і відсутність проблем з податковою: з моменту свого заснування в 1992-му році Група компаній «Kontinium» вчасно проходила всі перевірки і збільшувала відрахування в державний бюджет пропорційно розвитку бізнесу;

- Апеляційний суд також встав на сторону «Континіуму»;

- справа дійшла до Верховного суду, який в 2018 році частково задовольнив касацію ДФС і ухвалив розпочати нові слухання.

Проте, поки тривали суди, мережа АЗС успішно пройшла ще три податкових аудити з 2016-го по 2019-й роки – не було виявлено жодних порушень. Крім того, бенефіціар компанії WOG Сергій Лагур зумів відбити іншу атаку фіскалів. У жовтні 2019 року Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області та скасував пеню на 41,5 млн грн., яку орган нарахував «ВОГ» за надумане порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Успішні проекти WOG

В останні роки мережа АЗС WOG ГК «Continium»:

1. Підсилює контроль якості палива;

2. Розвиває мережу кав’ярень в інфраструктурних об'єктах;

3. Запускає діджитал-сервіси в фірмовому додатку PRIDE.

У серпні 2019 року лабораторія контролю якості зрідженого газу «Глобус-Петролеум» (м. Бориспіль) пройшла державну акредитацію на відповідність вимогам оновленого стандарту ДСТУ ISO / IEC 17025: 2017. West Oil Group співпрацює з «Глобус-Петролеум» з метою забезпечення клієнтів паливом, що відповідає всім національним і світовим стандартам. «Ми хочемо знати, що якість нафтопродуктів і газу перевіряється в лабораторії, яка має статус та компетенцію кращих відомих міжнародних акредитованих дослідних станцій», - йдеться в заяві рітейлера з нагоди акредитації «Глобус-Петролеум».

В кінці 2019-го року з'явилися дві важливі новини про розвиток мережі харчування WOG Café:

1. Заклад торгової марки в форматі кав'ярні відкрився в новому терміналі одеського аеропорту;

2. "Українська залізнична швидкісна компанія" продовжила до кінця січня 2020 року договір про роботу кав’ярень в потягах «Інтерсіті» та «Інтерсіті +». Незабаром очікується підписання аналогічної угоди терміном, як мінімум, на кілька найближчих років.

У серпні 2019 року зелені кав'ярні отримали дві нагороди від організаторів 11-ї Національної премії Private Label-2019:

1. «Визнання бренду»;

2. «Проект року під приватною торговою маркою».

До слова, отримати перемогу в номінації «Визнання бренду» дочірня компанія West Oil Group зуміла завдяки чудовому смаку своєї кави. «ВОГ» також піклується, щоб максимально якісну каву споживали і клієнти фірмових АЗС. З цією метою минулого року на заправках бренду компанія продовжила установку інтерактивних преміальних кавових машин FRANKE A1000. Перші 10 таких автоматів з'явилися на станціях в Києві, Одесі та Львові. У першому кварталі 2020 року заплановано придбання нової партії кавового обладнання для заправок в інших регіонах.

Фірмовий мобільний додаток PRIDE від «ВОГ» продовжує залишатися самим прогресивним на українському ринку торгівлі нафтопродуктами. У 2017-му році користувачі PRIDE першими в країні отримали революційну можливість оплачувати паливо та каву, не підходячи до каси. У грудні 2019 року відбулося велике оновлення програми і тепер безготівковою оплатою можуть скористатися B2B-клієнти, які заправляються за допомогою паливних карт. Поряд зі звичайними користувачами, вони також мають можливість оплачувати заправку, не виходячи з автомобіля завдяки сервісу WOG Pay.

Банкрутство мережі АЗС WOG на підставі претензій з боку податкових служб - класична інформаційна маніпуляція. Протистояння між ДФС, податковою і групою компаній WOG - надуманий інфопривід, який не заважає зеленому бренду розвиватися, впроваджувати нові клієнтські сервіси, збирати престижні нагороди і впевнено дивитися в майбутнє.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ