Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладач, культурний діяч

На Вінниччині лісівники розпочали щорічний облік диких тварин

27 січня, 2021 - 12:56
Фото Вінницького ОУЛМГ

Скільки диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин мешкає у лісах Вінниччини підраховують лісівники. Підрахунок відбувається шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумового прогону, дослідження слідів на сніговому покриві. Не забувають лісівники і про сучасні методи, зокрема користуються квадрокоптером та фотопастками, які є додатковим джерелом інформації про стан тваринного світу лісових угідь. Як повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, команда фахівців перед роботою проходить інструктаж, знайомиться з методами обліку і процесом виконання.

«Отримані дані допомагають забезпечити об’єктивний контроль за використанням та відтворенням мисливських тварин у мисливських угіддях. На основі результатів обліку готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2021–2022 років, – йдеться у повідомленні. – А ще таксація диких тварин допомагає дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я, узагальнюють дані і про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Лісівники беруть участь у регуляції чисельності хижаків, які є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин».

За результатами обліку на початку 2020-го року, у лісах Вінниччини мешкало 217 голів оленя європейського, 701 – оленя плямистого, 10 лосів, 101 зубр європейський, 7874 голів козулі, 125 – ланей, 48 – муфлонів, 1404 – кабана, 45327 – зайців-русаків, 903 – голів куниці лісової, 2573 – куниці кам’яної, 1605 – тхора лісового, 2847 – борсуків, 1475 – видр, 6147 – білок, 541 – бобра, 8497 – ондатр, 23 – коти лісові, 43 – вовки, 3619 – голів лисиці. Чи змінилися ці цифри за рік, лісівники повідомлять до 10 лютого. Саме тоді має завершити облік диких тварин із лісів Вінниччини

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина
Фото Вінницького ОУЛМГ

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ