Проблема демократії не в тому, чи потрібна людям свобода, а в тому, якою мірою вони здатні нею користуватися.
Алексіс де Токвіль, французький державний діяч, історик, суспільствознавець

Президентка Молдови оголосила кандидата на посаду прем'єра

27 січня, 2021 - 20:22
Фото: Reuters

Президент Молдови Мая Санду пропонує кандидатуру фінансиста Наталії Гаврилицю на посаду прем'єра, доручає їй сформувати кабінет міністрів.

"Я висуваю кандидатуру Наталії Гаврилиці на посаду прем'єр-міністра Молдови і доручаю їй формування уряду. При цьому я продовжую наполягати на тому, що необхідно нинішній парламент розпустити, щоб надати громадянам право обрати новий склад парламенту", - заявила Санду на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

Гаврилиця закінчила юридичний факультет у Державному університеті Молдови і Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді. Протягом трьох років вона працювала в Лондоні економістом у глобальному Фонді інновацій. Обіймала посаду держсекретаря в Міністерстві освіти, коли Санду обіймала посаду міністра. Була також міністром фінансів в уряді Санду протягом п'яти місяців 2019 року.

Гаврилиця працювала в Oxford Policy Management - міжнародній консалтинговій фірмі у Великій Британії, що займається питаннями розвитку країн із низьким і середнім рівнем доходу (Таджикистану, Індонезії, Нігерії, окупованих палестинських територій). Експерт у сфері реформ публічного управління.

Уряд Молдови пішов у відставку 23 грудня. Колишній прем'єр-міністр Йон Кіку заявив, що тим самим уряд прагне створити умови для розпуску парламенту. Згідно з конституцією, президент має право розпускати парламент тільки в тому разі, якщо парламент двічі протягом 45 днів відхилить запропоновану президентом кандидатуру на посаду прем'єр-міністра.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ