Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції на сайті ОПУ набрала необхідну кількість голосів

27 січня, 2022 - 21:22
Фото з архіву "Дня"

Петиція на сайті президента України щодо невідкладної ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами набрала необхідну для розгляду Володимиром Зеленським кількість голосів.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Петицію створила громадська ініціатива "Марш жінок", у ній ідеться про такі вимоги: внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради та сприяти включенню його до порядку денного; провести консультації з усіма політичними силами та партіями/фракціями у Верховній Раді України щодо роз'яснення положень Стамбульської конвенції та важливості її ратифікації; забезпечити максимально прозоре та незалежне голосування щодо ухвалення законопроєкту.

Автори зазначають, що Стамбульська конвенція визнана у світі як стандарт у запобіганні та боротьбі з насильством щодо жінок та домашнім насильством. Водночас для запобігання та боротьби із цими явищами в Україні недостатньо українського законодавства.

У тексті зазначають, що згідно зі статистикою поліція щодня фіксує 300 фактів домашнього насильства щодо жінок та дітей, і ще багато випадків не відомі, адже жертви не повідомляють про них. Особливо ситуація загострилася під час пандемії COVID-19.

Петицію створили 24 листопада 2021 року. Станом на 27 січня 2022 року її підписали 25 072 тис. людей. Протягом трьох днів з моменту зібрання достатньої кількості голосів президент повинен поінформувати про початок розгляду, котрий має відбутися не пізніше, ніж 10 робочих днів після цього.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ