Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Польський Сейм засудив агресивні дії РФ та закликав підтримати Україну

27 січня, 2022 - 18:57
Фото Reuters

Нижня палата парламенту Польщі під час голосування у четвер ухвалила резолюцію на підтримку України. У ній польські законодавці засудили агресивні дії Росії й закликали уряди країн ЄС і НАТО надати всебічну підтримку Україні.

Про це повідомляє Укрінформ.

За ухвалення резолюції проголосували 456 депутатів, проти був один депутат з націоналістичної “Конфедерації” Гжегож Браун, ніхто не утримався.

Як зазначається у резолюції, Сейм Польщі із занепокоєнням спостерігає за діями Росії, спрямованими проти України. Ця активність створює серйозний ризик виникнення збройного конфлікту і дестабілізації Європи, що шкодить інтересам Польщі.

“Закликаємо уряди країн НАТО і ЄС надати підтримку Україні, яка опинилася перед загрозою війни, і продемонструвати рішучу реакцію країн-членів Євросоюзу й організації Північноатлантичного договору на агресію Російської Федерації”,- йдеться в документі.

Як підкреслюється, одним із проявів нинішньої кризи є енергетичний тиск Росії, спрямований проти країн ЄС та її асоційованих членів.

“Ми виступаємо проти введення в дію газопроводу Nord Stream 2, який розбиває європейську єдність щодо дій Росії”,- йдеться у документі.

Підкреслюється, що Польща виступає проти політики Росії, яка порушує міжнародне право, а також лад і мир в Європі. Наголошується, що досвід XX століття зобов’язує Польщу звернутися до союзників по ЄС та НАТО для здійснення солідарних кроків з метою уникнення загрози збройного конфлікту в Європі.

Польські депутати наголосили, що суверенітет і територіальна цілісність України, а також право на самовизначення українського народу не можуть порушуватися. Зазначається, що українське суспільство має право самостійно вирішувати своє майбутнє.

“Шлях до членства в ЄС і НАТО має залишатися відкритим, а право України на вступ не повинно викликати дискусії”,- йдеться у резолюції.

У документі наголошується, що Сейм Польщі закликає парламенти країн членів організації Північноатлантичного договору і Євросоюзу ініціювати усі можливі дії у напрямку підтримки України.

Оголошення результатів голосування маршалком Сейму Елжбєтою Вітек супроводжувалося оплесками депутатів, які встали зі своїх місць.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ