Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Епіфаній висвятив у сан першого єпископа для грецьких парафій в Україні

27 травня, 2019 - 13:05
Фото: pomisna.info

26 травня у Свято-Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі глава Православної церкви України митрополит Епіфаній висвятив грецького архімандрита Епіфанія (Димітріу) у сан єпископа Ольвійського.

Про це повідомляє прес-служба ПЦУ на офіційній сторінці у Facebook.

"Сьогодні наша велика родина Православної Церкви України поповнилась новим співбратом: архімандрита Епіфанія (Дімітріу) було рукопокладено у сан єпископа Ольвійського для грецьких православних парафій в Україні. Він народився та зростав у Греції, отримав у Афінах богословську освіту, у Римі - університетську. Вирішивши служити Господу, він склав обітницю перед Спасителем і братією на Святій горі Афон, і вже 35 років служить у священному сані", - йдеться у повідомленні.

Архієрейську хіротонію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі звершив Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. У своєму настановчому слові Митрополит Епіфаній закликав нового єпископа нести слово правди і свідчити про істину для грекомовної пастви, а також проповіддю і ділами утверджувати Українську Православну Церкву.

«Кожному з нас, архієреїв, належить пам’ятати, що як сила Божественної благодаті, яка сходить під час рукоположення на поставлюваного в єпископи не є власною силою людини, так і честь та слава єпископства найперше походить від слави Божої. А ми – лише немічні носії цієї благодаті, які щодня потребуємо, щоби наш найвищий Архієрей та Глава Церкви Господь Ісус Христос зцілював нашу неміч та відновлював виснажене. Ми – не власники виноградника Христового, не князі, які панують над підвладними, а служителі Божі, про яких сказано Спасителем: «Хто хоче бути перший між вами, нехай буде всім рабом» (Мк. 10: 44). Тож хоча тобі і подано благодать великого служіння, і ти отримав зовнішні відзнаки честі та пошани, з ним сполученого, але ніколи не забувай, що ти – служитель. Якщо дотримаєшся цього та навіть тоді, коли досягнеш великих плодів праці, будеш у серці своєму говорити євангельські слова «я раб нікчемний, бо зробив тільки те, що повинний був зробити» (пор. Лк. 17: 10) – тоді справді буде тобі благо і ти отримаєш велику нагороду, яку Бог приготовив тим, хто любить Його», - такі настановчі слова отримав новий єпископ Ольвійський від Предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Епіфанія.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ