Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

На виборах до ЄП рекордна явка за останні 20 років

27 травня, 2019 - 11:15
Фото: Deutsche Welle

Десятки мільйонів виборців в Європейському союзі віддали свої голоси за наступний парламент блоку. Явка виборців по всьому ЄС, за винятком Великої Британії, становила близько 51%, що є найвищим показником за 20 років

Про це йдеться в повідомленні Європарламенту.

Як свідчать прогнози, оприлюднені Європарламентом, проєвропейські партії можуть виграти близько двох третин місць у 751-місному законодавчому органі.

При цьому, як свідчать екзит-поли, популістські, крайньо-праві партії, а також зелені матимуть значні здобутки на цих виборах.

Зокрема, за цими даними, крайньо-права партія Марін Ле Пен перемагає на виборах до Європарламенту у Франції, випередивши партію президента Емманюеля Макрона.

Екзит-поли засвідчили, що партія німецького канцлера Анґели Меркель і її партнера з лівоцентристської коаліції також зазнали втрат у підтримці виборців.

Ранні прогнози свідчать, що зелені можуть забезпечити собі 71 місце в Європарламенті, порівняно з 52 на виборах 2014 року.

Прогнози свідчать, що проєвропейські партії не отримають більшості у парламенті, і зелені стануть можливими партнерами по коаліції.

26 травня – останній з чотирьох днів голосування за наступний парламент блоку.

Починаючи з 23 травня вже проголосували сім країн-членів ЄС. 26 травня голосувала 21 країна.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ