Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Кримчани змушені чекати своїх грошей впродовж майже двох місяців

27 червня, 2014 - 09:14

Отримати чесно зароблені гроші: вклади, пенсії, стипендії, зарплати, які залишилися у мешканців Криму в українських банках - ціла епопея. Для цього кримчанам треба звернутися до фонду захисту вкладників, перед цим взявши чек про залишок на рахунку з будь-якого з двох російських банків (ВТБ та Сбербанк России).

Складніше тим, в кого картка закінчилася (а таких кримчан чимало), адже в цьому разі таким вкладникам потрібно зв'язатися з українським банком, працівники якого мають надіслати смс-повідомлення з посиланням - підтвердженням того, що гроші на рахунку є, після чого людина, котра є клієнтом українського банку, має забити посилання в інтернеті, за цим посиланням вона має побачити, своєрідну довідку, яка інформує про те, скільки грошей на рахунку залишилося. Цю довідку треба роздрукувати і піти з нею до фонду захисту вкладників, де мають зареєструвати заяву клієнта українського банку.

Термін розгляду документів -  місяць - півтора. Коли рішення прийняте, на телефон клієнта надходить смс-повідомлення, в якому зазначено час та адресу, куди треба прийти за грошима. Вся ця процедура триває майже два місяці.

Як розповіла "Дню" одна з клієнтів банку, заяву подавала ще 25 квітня, а от гроші змогла отримати тільки напередодні. Таким чином, жінці довелося чекати два місяці. "Добре, що взагалі вдалося отримати ці гроші, багато хто з вкладників вже втратив віру в те, що гроші повернуть, я належу до такої категорії людей, оскільки все відбувалося дуже повільно і ніхто не поспішав пришвидчувати темп, я думала, що мої гроші може зняти хтось інший під шумок так званого перехідного періоду. Але, на щастя, все обійшлося" - розповідає кримчанка.

Аліна НІКОЛЬСЬКА

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ