Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

У Львові представили «Кобзар польською мовою»

27 червня, 2014 - 19:52
Фото Романа БАЛУКА, "День"

Сьогодні у Львові у Палаці мистецтв «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ» за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Львові та Львівської національної галереї мистецтв ім. академіка Бориса Возницького репрезентувало ювілейне видання «Кобзар» Тараса Григоровича Шевченка польською мовою, приурочене до 200-річчя від дня народження Генія. Упорядник видання – письменник, лауреат Національної премії ім. Шевченка Роман Лубківський. Книга проілюстрована унікальними творами народного художника України Миколи Стороженка.

Як повідомили «Дню» видавці, книга містить найвизначніші твори генія української та світової літератури. Увазі польськомовних читачів пропонуються поетичні переклади шедеврів «Кобзаря», що їх упродовж  півтора століття здійснювали польські та українські автори, представники народів-сусідів, перед якими, незважаючи на складні колізії минулого, нині відкривається нова історична перспектива.

Тема „Шевченко і світ” понад 150 років тому почалася з польського напряму. Зв’язки українського поета-пророка ґрунтувалися на могутніх підвалинах особистого і національного досвіду, який своєю чергою був зорієнтований на національно визвольні устремління.

Польський народ, польськомовні читачі в світі сьогодні переживають усвідомлення своєї історичної причетності до долі й творчості поета, чиїм найбільшим прагненням було жадання – набути незалежність. Цей акт історичної справедливості українського народу звершився на їхніх очах – в останньому десятиріччі ХХ-го століття.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ