Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

На Вінниччині заради безпечного харчування дітей ухвалили спеціальну програму

27 червня, 2019 - 14:04
Фото надано автором

Понад 4 млн грн виділять з державного бюджету на реалізацію програми «Дітям Вінниччини – безпечне харчування», яку напередодні ухвалили депутати облради. Вона розрахована на 2019–2021 роки і передбачає забезпечення повноцінного, якісного та збалансованого харчування дітей у школах і садочках. Продукти постачатимуться від сільськогосподарських виробників та переробних підприємств області. Окрім цього, в ході її реалізації посилять лабораторний контроль за продуктами та ретельніше здійснюватимуть дослідження питної води, готових страв на калорійність та мікробіологічне забруднення.

Потреба в ухваленні спеціальної програми виникла через те, що в регіоні упродовж останніх п’яти років спостерігається тенденція до погіршення показників здоров’я школярів: якщо при вступі до школи 30 % першокласників мають І групу здоров’я, то на час завершення навчання здоровими залишаються не більше 6 % випускників; кожна десята дитина в Україні має патологію шлунково-кишкового тракту. Це є наслідком незбалансованого та нераціонального харчування, а також вживання їжі сумнівної якості. До того ж, 28 % перевірених готових став у шкільних їдальнях не відповідають вимогам державних норм за показником бактеріологічного забруднення тощо.

Контрольні показники реалізації програми – запобігання виникненню гострих кишкових отруєнь, зменшити ризик негативного впливу на здоров’я дітей бактеріально забруднених готових страв на 25 %, забруднень хімічного походження – на 15 %.  Також планується підвищити вміст  білків тваринного походження у шкільному харчування до 60 %, жирів рослинного походження – до 20 %.

Програма діятиме до кінця грудня 2021 року. На реалізацію її заходів передбачається витратити 4,1 млн грн за рахунок коштів державного бюджету, що виділяються ГУ Держпродспоживслужби для здійснення заходів державного нагляду та інших джерел, не заборонених законодавством.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ