Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Українська делегація Тристоронньої контактної групи підбила підсумки року "тиші"

27 липня, 2021 - 10:35
Фото facebook.com/UkrdelegationTCG

Рік тому вступив у дію режим припинення вогню. З 27 липня 2019 року до 26 липня 2020 року збройні формування Російської Федерації 4257 разів здійснювали обстріли, 88 українських військовослужбовців загинуло, 494 – отримали поранення.

У пресслужбі Української делегації ТКГ пишуть, що попри численні порушення з російського боку, результати дії режиму припинення вогню є: в два рази менше смертей українських військовослужбовців, втричі менше поранених, майже втричі менше обстрілів, у порівнянні з періодом з липня 2019 до липня 2020 років.

Згідно з даними штабу ООС, за час дії режиму припинення вогню з 27 липня 2020 року до 27 липня 2021 року зафіксовано 1995 обстрілів, загинуло 45 та 163 військовослужбовця отримали поранення.

"Дотримуватися режиму припинення вогню в ході збройного конфлікту - найбільш складний різновид військових дій. Україна залишається вірною своїм  зобов’язанням щодо політико-дипломатичного шляху врегулювання збройного конфлікту на сході України. Це доводять численні заяви представників міжнародних організацій (від Ради Безпеки ООН до Парламентської асамблеї Ради Європи), держав-посередників Нормандського формату, держав «Великої сімки»", - зазначається в повідомленні.

Українська делегація підтверджує це зокрема тим, що саміт «Кримської платформи», який розпочне процес деокупації Криму, став можливим і представницьким у значній мірі тому, що Україна заробила за цей рік репутацію відповідальної держави, яка виконує свої домовленості навіть у несприятливих обставинах. На саміті очікуються посадові особи більше ніж з 35 країн світу.

Також делегація подякувала усім військовослужбовцям, які у складних умовах виконують свій воєнний обов’язок.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ