Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Навального та болгарського виробника зброї Гебрєва отруїли речовинами одного класу, - розслідування

27 серпня, 2020 - 10:49
Фото: Reuters

За результатом трьох журналістських розслідувань, отруєння Олексія Навального викликала речовина з сімейства органофосфатів, до якого належать "Новічок", деякі інсектициди та нейротоксини.

Про це йдеться в розслідуванні The Insider, Der Spiegel і Bellingcat.

Лікарі російського опозиціонера Олексія Навального з німецької клініки "Шаріте" сконтактували з болгарськими колегами, які лікували підприємця Омеляна Гебрєва, якого отруїли в 2015 році в Софії.

Фахівці припускають, що Навальний піддався впливу речовини з того ж сімейства органофосфатів, що і Гебрєв.

До цього сімейства отрут належать інсектициди, такі як E605, а також нейротоксини, такі як зарин і ще більш сильнодійний препарат "Новічок", розроблений росіянами. Класичним антидотом до дії органофосфатів є введення атропіну, саме так зараз лікують Навального.

24 квітня 2015 року болгарського торгівця зброєю Гебрєва було госпіталізовано. Він втратив свідомість на прийомі, який влаштовував у Софії. Приблизно в той самий час погано себе відчули його син і один із топменеджерів його компанії. Усіх трьох госпіталізували з симптомами важкого отруєння. Лабораторія Гельсінського університету, що спеціалізується на хімічній зброї, змогла встановити сліди двох органофосфатів, які свідчили про те, що підприємця намагалися вбити нервово-паралітичною речовиною, що належить до родини "Новічка".

За місяць Гебрєв вийшов з коми і його стан став поліпшуватися. Пізніше він розповів Bellingcat і The Insider, що в травні його стан знову різко погіршився і він знову потрапив до шпиталю. На запитання про те, чому він міг представляти інтерес для ГРУ, Гебрєв відповів, що бачить лише два можливих мотиви: по-перше, його компанія здійснювала поставки зброї в Україну, а по-друге, Росія могла претендувати на збройний завод, що знаходився під контролем його компанії. 

Нагадаємо, вранці 22 серпня 2020 року медичний борт з Олексієм Навальним, котрий перебуває у комі, після важких перемовин з російською владою вилетів з російського міста Омська до Берліна.

Наразі Навальний обстежується у берлінській клініці "Шаріте", яку німецька поліція узяла під посилену цілодобову охорону.

Переліт медичним спецбортом профінансував засновник оператора стільникового зв'язку "Білайн" (РФ), американський підприємець і політемігрант Борис Зимін.

Навальний знепритомнів 20 серпня після того як випив чаю перед перельотом з Томська до Омська. У Сибіру політик займався підготовкою свого нового антикорупційного розслідування щодо зловживань з боку президентської партії "Єдина Росія".

24 серпня влада Німеччини заявила, що російський політик Олексій Навальний "з великою часткою вірогідності" був отруєний.

Пізніше в його організмі знашли речовину з групи інгібіторів холінестерази, що підтвердило отруєння політика

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ