Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

У Білорусі продовжуються протести, зростає кількість затриманих

27 вересня, 2020 - 21:45
Фото: Reuters

У Білорусі продовжуються протести. Співробітники силових структур затримують учасників акцій протесту.

Про десятки заарештованих повідомляють у Гродно (відбулися сутички між силовиками і протестувальниками), у місті Ліда, у Могильові, в Гомелі. Там, як зазначають очевидці, проти учасників протестів застосували сльозогінний газ і світлошумові гранати, йдеться у репортажі Радіо Свобода.

Про кількох затриманих повідомили у Бобруйську, Вітебську та Бресті. Правозахисний центр «Весна» заявив про близько 70 затриманих, але цей список не є остаточним, й оновлюється.

В ході масових заходів у Білорусі в кількість затриманих збільшилася і склала близько 200 людей.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на офіційного представника МВС Ольгу Чемоданову, передає Укрінформ.

При цьому Чемоданова заявила, що в ряді міст несанкціоновані акції вже завершилися, зокрема, в Гомелі й Могильові. Вона підтвердила, що в цих обласних центрах співробітники правоохоронних органів застосовували спецзасоби щодо протестувальників. Однак, за її словами, "світлошумові гранати ніде не застосовувалися".

В цілому, офіційний представник МВС вважає, що кількість учасників протестних акцій цієї неділі значно менша, ніж у попередні вихідні, в тому числі і в Мінську.

У неділю в Білорусі проходить щотижневий марш протесту, який на цей раз назвали «Народна інавгурація справжнього президента». Найчисленніша акція - традиційно в Мінську. Повідомлялося, що в ній сьогодні брали участь більше 100 тисяч осіб. У попередніх акція кількість учасників оцінювався в 100-200 тисяч.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ