Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Кабінет Міністрів України звільнив усіх членів наглядової ради "Нафтогазу"

27 вересня, 2021 - 19:50
Фото з архіву "Дня"

Кабінет Міністрів України звільнив членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України" від держави в особі Юлії Ковалів, Наталії Бойко та Юлії Свириденко слідом за незалежними директорами, які подали у відставку на початку вересня.

Про це передає "Інтерфакс-Україна".

"Повноваження всіх членів наглядової ради припинені, тож акціонер (Кабмін) та нове керівництво будуть приймати всі важливі для компанії рішення", - написала у Facebook Ковалів.

Окрім того, згідно з повідомленням Міністерства економіки, Кабмін на засіданні в понеділок припинив повноваження членів правління НАК "Нафтогаз України" Сергія Переломи (перший заступник голови правління) і Ярослава Теклюка (директор з юридичних питань), ввівши до її складу директора з управління персоналом та соціальної політики Олену Бойченко, голову казначейського департаменту Романа Чумака, а також радників голови правління Маврікія Калугіна (з видобутку газу) і Владислава Воловика.

"Безумовним пріоритетом для уряду є стабільна робота "Нафтогазу" як однієї з базових компаній, від якої залежить вся енергосистема України та проходження опалювального сезону. "Нафтогаз" продовжить виконувати свої зобов’язання з постачання газу побутовим споживачам та підприємствам теплокомуненерго за річними тарифами, як це і було ініційовано президентом України. Компанія працюватиме виключно у суспільних інтересах і забезпечить безперебійне проходження опалювального сезону за будь-яких умов", - ідеться в повідомленні.

Раніше, 20 вересня, наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку членів правління Отто Ватерландера (головний виконавчий директор із трансформації) і Петера ван Дріла (фінансовий директор).

Це було останнє засідання НР у її нинішньому складі, оскільки на початку вересня її незалежні директори Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа і Людо Ван дер Хейден подали у відставку.

Як повідомлялося, після отримання заяв про відставку незалежних членів наглядової ради на початку вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив до раніше оголошеного конкурсу з відбору одного незалежного члена ради оголосити конкурс із відбору ще трьох незалежних.

За його словами, конкурс має завершитися в листопаді цього року, щоб новий склад наглядової ради мав достатньо часу, щоб визначитися з вимогами до кандидата на посаду голови правління НАК і провести конкурс з його обрання не пізніше за 1 травня наступного року.

У період відсутності наглядової ради за потреби частину її функцій може виконувати Кабінет Міністрів у рамках зборів акціонерів, затверджуючи необхідні рішення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ