Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

На вінницьких лікарнях встановлять сонячні електростанції

27 вересня, 2021 - 21:34
Фото з архіву авторки

Для скорочення викидів СО2 та зменшення споживання енергоресурсів з традиційних джерел енергії, на будівлях закладів охорони здоров’я та комунальних підприємств Вінниці планують розмістити сонячні електростанції. Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Реалізація проєкту триватиме до 2026 року. Він дозволить зекономити мінімум 30 % енергоресурсів.

«Це важливе рішення. Ми робимо гарний революційний крок щодо відновлювальної енергетики для наших об’єктів соціальної інфраструктури. Спочатку це будуть лікарні, потім перейдемо на інші комунальні підприємства. Важливе також питання накопичення електроенергії для того, щоб ми могли зекономити мінімум 30 % ресурсів. Це дасть менше навантаження на міський бюджет щодо оплати енергоносіїв якраз в контексті тих викликів, які нас чекають. А саме – збільшення ціни на газ для об'єктів соціальної інфраструктури – 25 тисяч гривень за тисячу кубів за газ для бюджетних закладів - лікарень, шкіл тощо», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Очільник міста уточнив, що будівництво сонячних електростанцій відбуватиметься у три етапи. Перший розрахований на 2022–2023 роки. Він передбачає будівництво сонячних електростанцій (СЕС) на будівлях 5 закладів охорони здоров’я: Вінницька міська клінічна лікарня № 1, Вінницька міська клінічна лікарня «Центрі матері та дитини», Вінницька міська клінічна лікарня № 3, Вінницький міський клінічний пологовий будинок № 1, Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології. Це дозволить зменшити споживання електроенергії до 15 %  з традиційних джерел за рахунок електроенергії, яка буде вироблена на СЕС.

Другий етап розрахований на 2023–2024 роки. Він передбачає будівництво СЕС на закладах комунальних підприємств: КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» та КП «Вінницька транспортна компанія». На третьому етапі, який запланували на 2024–2026 роки передбачається влаштування систем накопичення енергії для збільшення обсягу заміщення електроенергії, виробленої на сонячних електростанціях, які були побудовані на першому та другому етапах реалізації проєкту.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ