Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

У Німеччині посаду бургомістра Берліну вперше посяде жінка

27 вересня, 2021 - 12:16
Фото Reuters

Соціал-демократична партія перемогла на виборах у вищий законодавчий орган (ландтаг) Берліна, новим бургомістром німецької столиці буде Франциска Гіффай.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Гіффай, яка була міністеркою у справах сім’ї в останньому уряді Меркель, пообіцяла в понеділок, що зробить усе, щоб Берлін, «одне з найпривабливіших міст світу», був безпечним, демократичним, конкурентоспроможним. Вона також підкреслила, що «СДПН отримала чіткий мандат по всій Німеччині» та стала найпотужнішою силою в країні, та що наступним канцлером має стати Олаф Шольц.

СДПН з кандидаткою Францискою Гіффай отримала 21,4% голосів.

Набагато більш переконливу перемогу здобула соціал-демократка Мануела Швезіг у землі Мекленбург-Передня Померанія - 39,6%, де напередодні також пройшли вибори. В Україні Швезіг відома насамперед тим, що дуже активно відстоювала газопровід «Північний потік-2», який виходить на сушу саме в її землі.

Відтепер у ФРН будуть три жінки прем’єр-міністерки, при цьому всі троє – соціал-демократки: Швезіг, Гіффай і Малу Драєр, глава уряду землі Райнланд-Пфальц. Загалом у країні 16 адміністративно-територіальних одиниць.

Переможниць привітав у понеділок кандидат у канцлери від СДПН Олаф Шольц. «Ми - щаслива СДПН, сильна СДПН, яка утворить уряди у Берліні, і Мекленбурзі-Передній Померанії та у ФРН», - заявив він. За словами політика, «виборці чітко висловились і посилили СДПН, СвДП і «Зелених», вони хочуть, щоб ці три партії правили країною».

Як повідомлялося, 26 вересня відбулися федеральні вибори в Бундестаг, а також вибори в парламенти Берліна та Мекенбурга-Передньої Померанії. На всіх виграли соціал-демократи.

Німеччина складається з 13 федеральних земель і трьох міст, які мають статус федеральної землі. Всі землі мають свої парламенти (ландтаги) та свої уряди, які очолюють прем’єр-міністри. У Гамбурзі на чолі уряду стоїть перший бургомістр, у Бремені - бургомістр, у Берліні - правлячий бургомістр.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ