Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

У пробах води з Камчатки екологи виявили продукти розпаду ракетного палива

27 жовтня, 2020 - 21:15
Фото: Reuters

Співробітники хімічного факультету Московського державного університету імені М. В. Ломоносова знайшли в пробах води Авачинської бухти продукти розпаду ракетного палива - гептилу.

Про це передає Znak.

«Завдяки тому, що ми знайшли двома різними методами два цих продукти розпаду (нітрозодіметіламін і тетраметілдватетразен - прим. ред.), Ми робимо практично 100%-у заяву, що вихідна речовина, яка була у воді, - це гептил», - сказав еколог Георгій Каваносян.

Також він уточнив, що ці речовини могли з'явитися тільки техногенним шляхом. Еколог припустив, що гептил міг через підземні потоки з військового полігону Радигін потрапити в воду океану і запустити механізм «червоних припливів».

"Декан хімічного факультету МГУ Степан Калмиков уточнив, що продукти розпаду знайшли за допомогою високоефективної рідинної хроматографії і мас-спектрометрії, і тільки в одній пробі з 20", - йдеться у повідомленні.

Відзначається, що з кінця вересня з берегів Камчатки стали надходити повідомлення про зміну кольору і запаху води в акваторії Авачинского затоки в районі Халактирского пляжу, в бухтах Бабина, Велика Лагерна і Мала Лагерна. Ці місця популярні у любителів водного серфінгу, які стали скаржитися на проблеми із зором, першіння в горлі, погіршення загального самопочуття. За даними ЗМІ, через забруднення Тихого океану постраждали не менше 60 людей. Офіційно за допомогою до лікарів звернулися 16 жителів регіону.

"Місцеві жителі також публікували в соцмережах фотографії викинутих на берег мертвих морських тварин, у тому числі восьминогів, морських їжаків, тюленів. Співробітники Кроноцкого заповідника і Камчатської філії Тихоокеанського інституту географії заявили, що в Авачинській затоці загинули 95% донних організмів - фактично знищена вся кормова база", - додають в повідомленні.

Також, в якості однієї з версій забруднення екологічні активісти називали можливий витік токсичних речовин з об'єктів оборонного призначення, розташованих поблизу Авачинської бухти. Серед них є вже не функціонуючі та фактично покинуті об'єкти.

СК в якості пріоритетного назвав версію природного забруднення, в тому числі в результаті цвітіння фітопланктону.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ